Обрали необхідну модель вентиляційної системи, придбали рекуператор, замовили алмазне буріння. Вважаєте, що повністю готові до монтажу рекуператора?

Часто лише в момент монтажу користувач задумується про підключення до електромережі, декор рекуператора та інтеграцію в інтер’єр. Прилад розрахований на довготривалу роботу, тому, до його встановлення необхідно підійти зважено та продумати найдрібніші моменти, щоб експлуатація системи приносила максимальний комфорт.

Естетика та якість монтажу часто залежать від того, як підготувався замовник.

Але і це ще не все, адже при виборі монтажної зони встановлення рекуператора, потрібно враховувати розташування внутрішньої та зовнішньої кришки у приміщенні та на фасаді будівлі відповідно.

До прикладу, у приміщенні потрібно враховувати розташування меблів, кондиціонера, інших систем вентиляції(кухонного зонта чи витяжного вентилятора), тощо. А назовні – розташування на фасаді з іншими решітками систем вентиляції, викиду газового котла, відстані до будь-якої перешкоди та ін.

Саме тому, перед встановленням обладнання потрібно врахувати наступні моменти:

  • монтажну зону встановлення рекуператора;
  • товщину стіни, де буде монтуватись рекуператор;
  • точну довжину корпуса рекуператора згідно товщини стіни;
  • спосіб підключення до електромережі;
  • колір пластикових елементів;
  • декор рекуператора за потреби.

При потребі, найкращу зону для проведення монтажу вам допоможуть визначити співробітники компанії PRANA, згідно специфіки приміщення та будівлі в цілому.

Також, користувачам варто знати, що існують деякі особливості монтажу рекуператора в цокольних та підвальних приміщеннях. Зовнішня решітка рекуператора обов’язково повинна знаходитися на відстані півметра вище рівня землі. Інакше, в рекуператор будуть потрапляти брудне повітря, сніг, пил, дощ та інші забрудники, що заважатимуть повноцінній роботі вентиляційної системи.

Якщо ви замислюєтеся над встановленням рекуператора і кондиціонера, вам варто знати, що й тут є свої особливості. Відстань між такими приладами повинна становити не менше 30 сантиметрів. Також, рекуператор повинен бути розміщений на одному рівні або вище кондиціонера. Якщо ж вже такої можливості немає, рекуператор буде розташований під кондиціонером – для ефективної роботи обох приладів, радимо використовувати їх почергово.

Важливим питанням при виборі обладнання є й довжина робочого модуля. Компанія PRANA виготовляє рекуператори з врахуванням індивідуальності замовлення кожного клієнта. Для цього нашим спеціалістам потрібно знати товщину стіни, в яку монтується рекуператор. Вимір товщини стіни можна замовити у нашого спеціаліста або зробити самостійно.

Крім того, варто знати, що з боку вулиці, отвір для відводу конденсату повинен виступати зі стіни мінімум на один-два сантиметри, а зі сторони приміщення кришка має міцно прилягати до стіни.

Стосовно буріння, то тут існують мінімальні діаметри отворів під рекуператори PRANA, а саме:

  • PRANA 150 мінімум 162 мм;
  • PRANA 200G (200С) мінімум 220 мм.

Не варто забувати і про ухил отвору в сторону вулиці 2-3о для коректного відводу конденсату природнім шляхом.

Саме при таких умовах досягається максимальна ефективність роботи вентиляційної системи.

Що стосується інтер’єру приміщення, PRANA пропонує користувачам широкий вибір кольорів кришки рекуператора як для внутрішніх так і фасадних монтажів. Проте, цей момент слід продумати та узгодити заздалегідь.

Нерівності або нещільності монтажного отвору можна приховати за допомогою декоративного кільця. Допускається використання кілець з пластику або металу.

Також, для додаткового декору ззовні або ж при використанні рекуператора на високих поверхах(від п’ятого та вище) радимо використовувати вітрозахисний ковпак.

Що стосується електроживлення рекуператора, то він підключається до мережі зі стандартною потужністю 220 Вт. Існує два види підключення обладнання: з допомогою вилки в розетку або підключення безпосередньо до домашньої електромережі, якщо до монтажного отвору вже прокладений кабель. Визначитися з варіантом підключення необхідно до здійснення монтажу.

У стандартну комплектацію побутових рекуператорів входить кабель, довжиною 30 см, який закінчується монтажною клемою.

Якщо ви подбаєте про усі ці моменти заздалегідь, рекуператор забезпечить максимальні комфорт та затишок кожному члену вашої родини та стане стильним елементом дизайну приміщення!