Примусова вентиляція забезпечує комфортний мікроклімат вдома, допомагає економити енергію та гарантує високу якість повітря. За умови правильного проєктування та монтажу, така система служить довгі роки, роблячи ваше життя комфортнішим та здоровішим. Про те, як працює примусова вентиляція з рекуператором тепла, поговоримо в нашій статті.

Що таке примусова вентиляція будинку

Примусова вентиляція – це система, яка забезпечує ефективний повітрообмін за допомогою вентиляторів та припливно-витяжних установок. Вона забезпечує постійний приплив свіжого повітря, вивід відпрацьованого, а також внормовує рівень вологості та сприяє здоровому мікроклімату.

У свою чергу, примусові вентиляції, додатково можуть бути оснащені рекуператором тепла, що дозволяє отримувати комфортну температуру припливного повітря. Рекуператор – це пристрій, який дозволяє акумулювати тепло виведеного повітря і передавати його свіжому повітрю, яке надходить у приміщення. Вентиляційні системи з рекуператорами тепла є інвестицією в комфорт та здоров’я мешканців, а також в економію енергоресурсів.

Переваги примусової вентиляції з рекуператором тепла

У порівнянні зі звичайним провітрюванням, примусова вентиляція з рекуперацією забезпечує:

  • Контрольований обмін повітря. Система дозволяє точно регулювати потік свіжого повітря, незалежно від погодних умов.
  • Енергоефективність. Тепло витяжного повітря використовується рекуператором для підігріву свіжого. Це дозволяє зекономити на опаленні у порівнянні з природним провітрюванням.
  • Покращення якості повітря. Фільтри, якими оснащені деякі типи промислових вентиляцій, гарантують очищення повітря від пилу, алергенів та інших забруднювачів.

Примусова вентиляція будинку — це насамперед ваш комфорт. Оптимальна температура у будь-яку пору року, контроль рівня вологості та постійний доступ свіжого повітря — переваги, які ви отримуєте, купуючи рекуператор.

Механічна вентиляція, у порівнянні з природною, дозволяє контролювати всі показники якості повітря у вашому домі. А ще — забезпечує економію ресурсів та енергозаощадження.

Примусова вентиляція підвалу

Підвали в більшості будинків схильні до вологості, недостатнього циркулювання повітря та утворення плісняви.

Система примусової вентиляції підвалу базується на принципі витягування вологого повітря з підвалу та заміни його свіжим вуличним повітрям.

Типи систем примусової вентиляції:

  • Точкова вентиляція. Використовується в основному для конкретних зон або проблемних місць у підвалі.
  • Централізована вентиляція. Охоплює весь підвал, створюючи уніфіковану систему циркуляції повітря.

Примусова вентиляція з рекуператором тепла може стати чудовим рішенням таких проблем, оскільки вона активно виводить вологе та застійне повітря, а також запобігає розвитку бактерій і плісняви.

На що звертати увагу, обираючи пристрої примусової вентиляції для дому?

Залежно від розмірів вашого будинку та кількості приміщень, вам може знадобитися обладнання різної потужності. Переконайтеся, що вибрана система може ефективно обслуговувати всю площу вашого будинку.

Якщо в домі є алергіки або люди, які хворіють на астму, система з якісними фільтрами буде дуже актуальною. Вона допоможе очистити повітря від пилу, пилку рослин та інших алергенів.

Додатково, звертайте увагу на:

  • Автоматичне керування. Системи з датчиками вологості та якості повітря автоматично регулюють роботу вентиляції, забезпечуючи оптимальний мікроклімат у приміщенні.
  • Рівень шуму. Це особливо важливо для приміщень, де ви проводите багато часу, таких як спальні.
  • Простота встановлення та обслуговування, доступність змінних частин у разі виходу елементів системи з ладу.

Ціна є важливим фактором при виборі. Однак не варто економити на якості повітря у вашому домі. Якісна, надійна вентиляція потребує фінансових вкладень, проте, ви отримуєте економію у довгостроковій перспективі.

Якщо ремонтні роботи вже завершено

Оптимальне рішення, яке не потребує суттєвого втручання в інтер’єр приміщення — це побутові рекуператори повітря. Вони встановлюються точково, за допомогою алмазного буріння. Ззовні пристрій закривається ковпаком, тому не привертає до себе зайвої уваги та не псує зовнішній вигляд будинку.

Бажаєте насолоджуватися свіжим та чистим повітрям вдома? Монтаж вентиляції “під ключ” від компанії Prana — те, що вам потрібно. Звертайтеся на консультацію, щоб отримати детальний розрахунок вартості системи примусової вентиляції для вашого дому!