В умовах воєнного стану, безпека стала для українців пріоритетним питанням, яке потребує ефективних та швидких рішень. Російські окупанти постійно обстрілюють мирні українські міста, обираючи в якості мішені звичайні житлові будинки, школи, дитячі садочки, лікарні, виробничі підприємства.

бомбосховище

У більшості таких об’єктів укриття або взагалі відсутні або перебувають у критичному стані. А низька якість повітря підвальних  приміщень та інших захисних споруд становить загрозу для життя і здоров’я людей у разі довготривалого перебування в укриттях. Саме тому, організація якісної вентиляції укриттів, забезпечення якісного повітрообміну мають бути першочерговими задачами місцевої влади, житлових кооперативів, власників середнього та великого бізнесу навіть у мирний час.

На жаль, у більшості шкіл укриття відсутні або перебувають у критичному стані.

Основні проблеми:
 • відсутність ефективної вентиляції;
 • неприємний запах;
 • підвищений рівень вологості;
 • пліснява та грибок.

рекуператор прана

Небезпека

Під час великого скупчення людей, в укриттях спостерігається критично високий рівень СО2, що негативно впливає на здоров’я та самопочуття. Вуглекислий газ – один з індикаторів якості повітря в приміщенні. Чим вище рівень СО2 – тим гірше самопочуття людей.

З кожним видихом рівень цього газу у приміщенні зростає, що призводить до відчуття задухи, зниження концентрації та уваги, сонливості, ускладнення дихання, подразнення слизових оболонок у більшості людей. Діти вкрай чутливі до якості повітря: як емоційно, так і фізично. Систематичне дихання неякісним повітрям призводить до розвитку бронхіту та астми. А у поєднанні з високим рівнем вологості, такі умови є неприйнятними для перебування.

Проблема посилюється тим, що у таких приміщеннях часто відсутня можливість здійснити механічне провітрювання.

Рекуператори PRANA зберігають до 96 % енерговитрат, пов’язаних з вентиляцією приміщень. Вентиляція з рекуперацією тепла витяжного повітря дозволяє повертати частину теплової енергії витяжного повітря, та додатково економити на нагріві припливного повітря.

В основі нашого підходу до вентиляції приміщень – детальні розрахунки та проєктні пропозиції систем вентиляції.

Для кожного проєкту вентиляції наші спеціалісти розробляють 2 документи: проєктну пропозицію та обґрунтування доцільності.

При розрахунках враховуються наступні фактори:
 • площа та об’єм приміщення;
 • кількість людей, що одночасно можуть знаходитись у приміщенні;
 • норма повітрообміну для конкретного об’єкта;
 • наявність та особливість системи опалення;
 • середня температура у приміщенні;
 • середня зовнішня температура в опалювальний сезон.
На основі аналізу та прорахунку даних, замовник отримує проєктне рішення, яке включає:
 • розрахунок необхідного повітрообміну приміщень;
 • рекомендація типу та кількості вентиляційного обладнання;
 • ескізний проєкт системи вентиляції, що містити схему розташування обладнання та комплектуючих.

Останнім часом наша команда досить часто виконує проєкти вентиляції укриттів.

Одним з таких є укриття в м. Полтава. Проєктом було передбачено встановлення вентиляційної системи PRANA-340S. Вартість кошторису даного проєкт склала близько 120 тис. грн. На цей момент система вентиляції є зданою в експлуатацію та ефективно використовується.

проект вентиляції приклад прана

Часто, у таких сховищах встановлюється припливні і припливно — витяжна механічна система вентиляції для підтримання допустимих теплових, вологих та газових параметрів внутрішнього повітря під час перебування в них людей.

Ефективна вентиляція укриття повинна забезпечувати нормальну роботу в режимі чистої вентиляції впродовж 48 годин і в режимі фільтровентиляції 12 годин як у воєнний, так і у мирний час .

В режимi чистої вентиляції, система подачі у сховище  очищеного вiд пилу зовнiшнього повiтря повинна забезпечувати  необхiдний  обмiн повiтря та видалення з  примiщень  тепловидiлень  та  вологи. Кількість повітря що подається та видаляється – 10 м³/год на 1 людину, що переховується.

В укриттях, що розташовані в зонах можливих масових пожеж або сильної загазованості території шкідливими речовинами від вторинних факторів, передбачається режим повної ізоляції з регенерацією внутрішнього повітря з розрахунковою тривалістю режиму протягом 6 годин.

Додатково можливі вимоги щодо встановлення в укритті спеціального обладнання та аксесуарів: фільтрів проти пилу та отруйних речовин, додаткових вентиляторів, герметичних клапанів тощо.

Встановивши в укритті рекуператор PRANA, ви забезпечите:
 • якісну вентиляцію, доступ свіжого повітря в приміщення 24/7;
 • зниження рівня СО2;
 • видалення неприємних запахів;
 • зменшення енерговитрат;
 • унормування рівня вологості у сховищах;
 • захист від алергенів;
 • зручне керування з пульта та смартфону;
 • режими «AUTO» ТА «AUTO PLUS» (системи вентиляції серії ECO);
 • постійний контроль та аналіз якості повітря (система вентиляції серії ECO).

Крім того, рекуператори PRANA зберігають до 96 % енерговитрат, пов’язаних з вентиляцією приміщень. Система вентиляції з рекуперацією тепла витяжного повітря дозволяє повертати частину теплової енергії витяжного повітря, та додатково економити на нагріві припливного повітря в укритті.

В основі нашого підходу до вентиляції приміщень – детальні розрахунки, технічні особливості та проектні пропозиції систем вентиляції з урахуванням всіх особливостей укриття.

Для кожного проєкту вентиляції захисних споруд наші спеціалісти розробляють 2 документи: проектну пропозицію та обґрунтування доцільності .

На основі аналізу та прорахунку даних, замовник отримує проєктне рішення, яке  включає:

 1. розрахунок необхідного повітрообміну приміщень;
 2. рекомендація типу та кількості вентиляційного обладнання захисних споруд;
 3. ескізний проект системи вентиляції, що включає в себе технічні особливості, схему розташування обладнання, а також, комплектуючих.

Щоб отримати консультацію телефонуйте за номером:

+38 067 153-99-31

+38 063 991-71-77

+38 050 423-19-26