Заняття спортом – запорука міцного здоров’я та хорошого настрою. Обираючи спортивний зал, ми керуємось не лише місцем розташування (ближче до будинку або роботи), ціновою політикою та переліком послуг, але й орієнтуємось на комфорт у залі.
Від чого залежить комфорт у спортивному залі?
Здоровий мікроклімат безпосередньо залежить від правильної вентиляції спортзалу. У спортивних, гімнастичних чи тренажерних залах люди потіють та виділяють тепло, рівень вуглекислого газу зростає та накопичуються шкідливі випари.
Проблеми вентиляції спортивних залів
Недостатня кількість кисню у повітрі, підвищена вологість, запахи поту провокують погане самопочуття спортсменів, задуху та навіть запаморочення. Відповідно, бажання повторно відвідати таке місце з часом зникає.
Ще однією, поширеною проблемою більшості спортивних закладів є цвіль та грибок. Вони сприяють появі у душових, роздягальнях появу неприємного запаху, псують ремонт і естетичний вигляд приміщення та негативно впливають на здоров’я відвідувачів.
Результат тривалого накопичення вологи за умови відсутності примусової вентиляції плачевний. З цим завданням впорається припливно-витяжна вентиляція спортзалу.
Кращі рішення для спортивних установ різного призначення
Для того, щоб спортзал був справжнім місцем оздоровлення, необхідно забезпечити видалення відпрацьованого повітря з випарами, зайвою вологою і надлишком вуглекислого газу. Та організувати в спортзалі постійний приплив свіжого чистого повітря, тобто своєчасно змінювати відпрацьоване повітря свіжим.
Основне завдання вентиляції спортзалів – забезпечення достатнього об’єму повітрообміну. Повітрообмін у спортзалах повинен у кілька разів перевищувати норми для квартири чи офісу. Оскільки тут люди займаються фізичними навантаженнями, що супроводжується більшим використанням кисню та виділенням вологи та тепла. Природна вентиляція в приміщенні спортзалу не здатна забезпечити постійний якісний повітрообмін.
Звісно, необхідний об’єм повітря залежить від типу спортзалу, кількості відвідувачів, розмірів вікон, температурних режимів тощо. У будь-якому випадку, повітрообмін в спортивному залі повинен становити не менше 50 м³/год на одну людину, а відносна вологість не більше 60%. Якщо у спортивному залі є трибуни, то при проектуванні системи вентиляції варто додати ще 20м³/год з розрахунку на одного глядача.
Особливості проектування систем вентиляції в спортзалах
Особливість проектування вентиляції полягає в тому, що при великих об’ємах повітрообміну швидкість руху повітряних потоків має бути невеликою.
Досягти такого результату можна шляхом збільшення діаметру повітропроводів, а вентиляційні решітки встановлюють так, аби прямі потоки повітря не потрапляли на відвідувачів. В іншому випадку будуть утворюватися протяги, що згубно для здоров’я.
В невеликих спортзалах зазвичай встановлюють моноблочні системи припливно-витяжної вентиляції.
В середніх та великих залах доцільно встановлювати промислові вентиляційні системи з розведенням вентиляційних каналів.
Важливо, аби вентиляція спортзалу була з рекуперацією тепла. Це забезпечить температурний комфорт, здоровий мікроклімат та економію при вентилюванні в холодну пору року.
Принцип рекуперації полягає у тому, що холодне припливне повітря нагрівається теплим витяжним завдяки мідному теплообміннику. При цьому повітря проходить різними каналами та не перемішується ані в середині робочого модуля, ані на вході-виході.
Аби забезпечити ще більше комфорту, а відтак залучити ще більше відвідувачів у ваш спортзал, спеціалісти рекомендують встановлювати кондиціонери в парі з рекуператором. Проте в цьому випадку важливо пам’ятати, що кондиціонер не замінює відпрацьоване повітря, кондиціонер лише змінює його температуру. Натомість притік свіжого, здорового та насиченого киснем повітря може забезпечити лише якісна вентиляція в спортзалі.
Басейни
Правильно спроектована вентиляція басейнів не тільки нормалізує рівень вмісту вологи в повітрі, але і зберігає цілісність будівельних конструкцій, які під впливом конденсату можуть пошкоджуватися. Для великих спортустанов (спортклубів, фітнес-клубів, спортивних шкіл, СПА-комплексів, критих басейнів, ковзанок) виправдане використання потужних вентиляційних систем припливно-витяжного типу. В басейнах системи вентиляції пов’язані з канальними осушувачами. З метою збереження дизайну інтер’єру припливне і витяжне вентиляційне обладнання спортивних установ нерідко встановлюється на даху.
У душових, санвузлах і роздягальнях, а також на складах хлору, в бойлерних і насосних кімнатах проектуються самостійні припливно-витяжні системи. Припливне повітря може додатково очищатися і підігріватися, для цього використовується тепло відпрацьованих повітряних мас. Часто вентиляційне обладнання для спортивних установ працює разом з системою повітряного опалення.
Тренажерні зали
Часто приміщення, у яких знаходяться тренажерні зали, знаходяться у цокольних приміщеннях. Тому, відрізняються від інших установ спортивного типу низькими стелями і невеликим розміром.
Крім того, у тренажерних залах можуть одночасно знаходитися багато спортсменів, які виконують інтенсивні фізичні вправи та видихають велику кількість СО2. Саме тому, повітря у таких приміщеннях швидко стає незадовільною, з’являється підвищена вологість, запах поту та стає важко дихати у зв’язку з відчутним браком кисню.
Саме тому, якісна припливно-витяжна система вентиляції в спортзалі, тренажерних залах є обов’язковою умовою для комфорту відвідувачів. Згідно з вимогами, норма свіжого повітря в приміщенні на одного відвідувача повинна становити 80 м³ з кратністю повітрообміну 6-8 разів.
При виборі обладнання важливо забезпечити рівномірний розподіл повітря в усіх зонах приміщення, адже, тренажери групуються по виду навантаження та знаходяться у різних кінцях залу. Для приміщень з великою площею доцільно обирати промислові моделі рекуператора PRANA.
У таких вентиляційних системах рівномірний розподіл свіжого повітря забезпечується за допомогою вентиляційних каналів.
Футбольні зали
Вентиляції футбольних залів завжди приділяється максимум уваги, адже, у таких приміщеннях важливо забезпечити не лише комфорт спортсменів, але й відвідувачів, які протягом тривалого часу спостерігатимуть за перебігом матчу.
Сучасна вентиляційна система такого залу повинна забезпечувати оптимальний рівень вологості, достатній повітрообмін та комфортну для усіх присутніх температуру повітря.
Організація вентиляції таких приміщень має певні особливості відповідно до вимог: кратність повітрообміну 6-8 разів за годину та швидкість руху повітряних потоків не більше, ніж 0,2 м/с. Для кожного гравця має подаватися 80 м ³/год свіжого повітря, а для кожного відвідувача не менше, ніж 20 м³/год.
Саме тому, для забезпечення якісної вентиляції футбольного залу використовують припливно-витяжні системи вентиляції з рекуперацією тепла.
Такі вентустановки забезпечать комфортний мікроклімат приміщення, забезпечать швидке видалення неприємних запахів та, завдяки високому коефіцієнту ККД до 96% забезпечать суттєву економію витрат на електроенергію та на опалення або кондиціонування спортзалу незалежно від пори року.
Для того, щоб обрати обладнання для будь-якого приміщення, яка задовольнить усі ваші вимоги та побажання, радимо звертатися до технічних спеціалістів нашої компанії.
Вони проаналізують характеристики приміщення, розроблять індивідуальний проект для вашого об’єкта, запропонують оптимальне рішення та здійснять швидкий монтаж вентиляції у спортзалі для забезпечення найкращого результату.