Знакова міжнародна зустріч відбулася другого березня 2023 року у форматі круглого столу. Присутні – співвласники компанії PRANA Дмитро Кротов та Роман Кузич, заступник директора Іван Староста, а також, Юрген Рігтерінк, перший віце-президент ЄБРР,  Маттео Патроне, директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу і заступниця директора ЄБРР в Україні з питань розвитку промисловості, торгівлі та агробізнесу Леся Кузьменко обговорили важливі організаційні питання та окреслили напрямки майбутньої співпраці.

Крім того, під час спілкування присутні обговорили проблеми, які турбують більшість представників українського бізнесу під час війни та окреслили шляхи їх розв’язання. Присутність на зустрічі Юргена Рігтерінка, першого віце-президента ЄБРР свідчить про те, якого великого значення надає міжнародна організація співпраці з українським бізнесом, адже, за його сприяння вже реалізовується низка масштабних проектів, які мають великий вплив на подальший розвиток України.

До прикладу, підписання Меморандуму про модернізацію геоданих та угоди про надання Україні фінансування у розмірі 2 млрд. норвезьких крон ($182 млн) для закупівлі природного газу протягом зими, створення Фонду кризового реагування на війну в Україні, позики ЄБРР для «Укренерго» тощо.

Загалом, станом на 01 лютого 2023 року сукупний обсяг виділеного Україні Європейським банком реконструкції та розвитку фінансування, становить 17,97 млрд євро в рамках 524 проектів. На стадії реалізації знаходиться 11 спільних з ЄБРР проектів загальним обсягом позик 2 364,0 млн євро.

Під час зустрічі,  Юрген Рігтерінк зазначив, що Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з іншими міжнародними партнерами також надає різнобічну підтримку українським підприємцям у низці перспективних проектів, одним з яких є співпраця з компанією PRANA.

У минулому PRANA вже брала участь у спільному проекті «Кліматичні інноваційні ваучери». Цю ініціативу реалізували Greencubator спільно з ЄБРР у рамках програми Центру передачі кліматичних технологій і фінансування (FINTECC), що підтримувалася Європейським Союзом.

Участь у програмі допомогла компанії PRANA розширити можливості рекуператорів функціями розумного керування. Це забезпечило додатковий комфорт і безпеку користувачам українських систем вентиляції у всьому світі. Адже, нові можливості керування дозволили автоматично обирати режим роботи установки в залежності від якості повітря в приміщенні, отримувати детальну статистику за результатами роботи, інтегруватися з системами розумного будинку тощо.

Наразі, інженери компанії активно працюють над розробкою чергових оновлень, впровадження яких дозволить запропонувати клієнтам додаткові можливості, унікальні у своєму сегменті.

Підтримка виробника з боку ЄБРР прискорить реалізацію запланованих проектів і розширить можливості проведення ґрунтовних досліджень для розробки нових рішень у майбутньому. Це дозволить і надалі пропонувати клієнтам якісні, екологічні та безпечні системи вентиляції, адаптовані до суворих міжнародних норм і стандартів, а також, постійно розширювати можливості існуючого модельного ряду рекуператорів.

Щиро дякуємо усім присутнім за підтримку та сподіваємося вже зовсім скоро презентувати на ринку вентиляції результати наших спільних зусиль!