Якщо ви власник перукарського бізнесу й прагнете досягти успіху, то, в першу чергу, ви зобов’язані подбати про позитивне враження клієнтів та умови праці вашого персоналу.

Здоровий мікроклімат у приміщенні – це обов’язковий крок до успіху вашого бізнесу.

Лише правильна вентиляція салону краси та приплив свіжого повітря може забезпечити оптимальний рівень комфорту у перукарні. Тоді не лише клієнти будуть задоволені атмосферою та сервісом, але майстри будуть працювати більш ефективно.

Чому вентиляція так важлива у перукарській справі?

Всі засоби по догляду за волоссям, фарби, лаки, гелі для манікюру тощо містять безліч хімічних сполук, випари яких згубно впливають на здоров’я як клієнтів, так і майстрів салону краси. І якщо немає достатнього повітрообміну, то об’єм шкідливих часток накопичується. Концентрація таких випарів викликає запаморочення, нудоту, алергію та чимало важчих захворювань та хронічних недуг. Вирішити усі ці проблеми зможе ефективна вентиляція салону краси або перукарні.

Окрім того, без належної вентиляції «страждає» і приміщення салону краси: вся волога залишається всередині, вікна потіють, з’являється сирість та пліснява. Доведено, що в приміщеннях без правильної вентиляції потрібно в десять разів частіше робити ремонт, інколи навіть капітальний.

Яку вентиляцію найкраще облаштувати в салоні краси?

Отже, одним з найперших кроків, котрий потрібно зробити, – це обрати і встановити правильну систему вентиляції в салон краси.

Вентиляція салону краси буває двох типів:

  • природна;
  • примусова.

Природна вентиляція в салоні краси.

Природна вентиляція салону краси – це потрапляння повітря крізь щілини у вікнах, дверях, покрівлі. Часто у перукарнях для вентиляції просто відкривають вікна або двері (у підвальних приміщеннях без вікон). Як наслідок, виникає кілька проблем:

  1. клієнтів та працівників наражають на небезпеку простуди;
  2. в зимовий період власник витрачає набагато більше коштів для опалення приміщення, а влітку – на кондиціонування.
  3. більшість сучасних приміщень достатньо герметичні (пластикові вікна і двері, утеплені фасади тощо), тож природна вентиляція практично неможлива.

Примусова вентиляція в салоні краси.

Примусова вентиляція –  це вентиляція із застосуванням спеціальних установок. В залежності від принципу дії  вентустановки системи вентиляції поділяються припливні, реверсні та припливно-витяжні.

Припливні вентиляційні системи призначені для подачі свіжого повітря і можуть ефективно працювати лише в невеликих приміщеннях. При цьому обов’язково всі центральні витяжні шахти мають бути справними і достатньо потужними. Для перукарень це не дуже хороший варіант, оскільки основний акцент має бути все ж таки на видалення відпрацьованого повітря та випарів від хімічних сполук.

Принцип роботи реверсних вентустановок полягає у тому, що вони по черзі працюють на приплив і на витяжку. Тобто, щоб одночасно отримувати свіже повітря та видаляти відпрацьоване, необхідно як мінімум дві установки на одне приміщення. Якщо встановлювати лише одну установку і перемикати (автоматично або ж самостійно) приплив і витяжку, то з приміщення не буде видалятись волога, а це одне із головних завдань систем вентиляції. Вся волога під час витяжки буде накопичуватись у теплообміннику і з припливом повертатись у приміщення. До того ж у реверсників зазвичай низький реальний ККД, хоча виробники декларують до 91%. Однак цей показник дійсний лише у піковій точці роботи.

Припливно-витяжні системи вентиляції одні із найкращих для вентиляції побутових і промислових приміщень. В салоні краси такі установки ефективно працюють на приплив і на витяжку одночасно без змішування повітряних потоків. Якщо ж ви дбаєте про енергоефективність вентиляції, то варто задуматись про встановлення припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла.

Принцип роботи такої системи вентиляції полягає у тому, що відпрацьоване тепле повітря крізь мідний теплообмінник(посилання на модельний ряд)нагріває холодне припливне. Оскільки повітряні потоки проходять різними каналами та одночасно, рекуперація (повернення тепла) відбувається постійно, а відтак ККД стабільний. Така вентиляція зменшує витрати за оплату комунальних послуг. Оскільки взимку вам не потрібно відкривати вікна та втрачати тепло, щоб запустити живе повітря у приміщення, а влітку – збереже прохолоду.

Проектування системи вентиляції у салоні краси

Головним завданням системи вентиляції салону краси є постачання необхідного обсягу свіжого повітря, видалення відпрацьованого і регулювання тим самим рівня вологості. Після обрання необхідного типу вентиляційної системи слід продумати схему проектування.

Не варто одразу впадати в паніку, якщо Ви з такими речами раніше не стикались. Для цього є спеціалісти у сфері вентиляції, які на найвищому професійному рівні допоможуть Вам підібрати найоптимальніше рішення задля найкращого результату – організація якісної вентиляції у салонах краси.

Під час проектування системи вентиляції у салоні краси враховують:

  • планування приміщення (площа, освітлення, кількість кімнат та їхнє функціональне призначення);
  • кількість майстрів та відвідувачів;
  • робоча техніка в приміщеннях (фени, сушки, лампи в перукарні тощо).

Найперше, звертають увагу на площу салону та розташування самого приміщення.

Наприклад, якщо у вас підвальне приміщення, то без циркуляції повітря та наявності ефективної вентиляційної системи там неминуче буде сирість і може з’явитись  грибок та пліснява.

Також при проектуванні системи вентиляції в салоні краси необхідно врахувати панування приміщень та їх функціональне призначення, аби запобігти перетіканню запахів і концентрацій виділень шкідливих для здоров’я речовин (лаки, фарби для волосся, масла і т. д.) між приміщеннями спеціального призначення, кімнатами відпочинку, залами очікування та адміністративними приміщеннями

Далі, це кількість людей, які у Вас працюють. Визначення кількості робочих місць допоможе підібрати оптимальну потужність вентиляції в салоні краси, яка забезпечить сталий повітрообмін.

І, звісно ж, потрібно врахувати, який спектр послуг ви надаєте (для салону краси або перукарні потрібно, для прикладу, вентиляцію з більшою витяжкою, щоб видалити відпрацьоване повітря, а для солярію – акцент на притоці живого повітря в салонах краси).

Відповідно до Державних будівельних норм в салонах краси та перукарнях кількість повітрообміну обраховують в залежності від площі та висоти приміщення помножити на відповідну кратність щодо кількості робочих місць.

S*h*k, де k – коефіцієнт, який може бути різним та залежить від кількості робочих місць.

Кількість робочих місць  Коефіцієнт
1-2 1
3-5 2
>5 3

Також варто обирати таку систему вентиляції в салон краси, монтаж якої не завдасть шкоди ремонту вже готового приміщення салону краси. Особливо це важливо, якщо приміщення в оренді. Адже для чого зайві витрати, якщо можна буквально за 2 години встановити припливно-витяжну вентиляцію під ключ без порушення ремонту?

Зверніть увагу, що спеціалісти радять обов’язково використовувати примусову вентиляцію салону краси, якщо у приміщенні перебуває від 5 осіб та/або одночасно використовуються різноманітні електроприлади та хімічні речовини. Тому, рекуператори – це найкраще рішення. За допомогою такої вентиляційної системи, ви зможете зекономити ваші кошти на опалення взимку та на кондиціонуванні влітку.

І пам’ятайте, яким би привітним не був колектив, які новітні інструменти професіонали не використовували б у своїй роботі, без відчуття свіжості та чистоти в салонах краси позитивного результату не буде.