На відміну від інших приміщень будинку, погріб має унікальні вимоги до вентиляції через розташування під землею та обмежений доступ свіжого повітря. Підвищена вологість, неприємні запахи, поява грибка та плісені — проблеми, які виникають через недостатню вентиляцію льоху. Для того, щоб підтримувати оптимальні умови зберігання продукції в межах підвалу та здоровий мікроклімат цього приміщення, варто самостійно подбати про забезпечення ефективної вентиляції.

Чому вентиляція погреба та льоху — це важливо?

Природної вентиляції льоху зазвичай недостатньо: циркуляція повітря в підвалі знижена, а вологість — навпаки висока. Правильно організована вентиляція в погребі допомагає:

 • Запобігти утворенню грибка та плісняви. Вологість, яка виникає в льосі через недостатній доступ свіжого повітря, утворює конденсат, сприяє розвитку плісняви та грибків. Це може становити загрозу пошкодження продуктів, які зберігаються в погребі, та є шкідливим для здоров’я. Щоб уникнути таких наслідків, варто зробити правильну систему вентиляції.
 • Збереження якості продуктів. Підвали часто використовуються для зберігання овочів, харчових запасів тощо. Добре обладнана вентиляція дозволяє забезпечити оптимальні умови для зберігання продуктів: овочів, фруктів, круп та інших харчових запасів. Ви можете без побоювань класти продукти в льох, не хвилюючись про їхнє псування.
 • Контроль температури. Вентиляція допомагає підтримувати стабільну температуру в погребі або льоху. Це особливо важливо в холодних регіонах, де висока вологість та температурні коливання можуть спричинити замерзання продуктів.

Якісна вентиляція в погребі — це достатній повітрообмін, профілактика надмірної вологості та утворення конденсату, підтримання оптимального мікроклімату й захист продуктів, які зберігають в льоху, від псування.

Вентиляція в підвальному приміщення, погребі, льоху: як організувати?

Перш за все, необхідно проаналізувати особливості приміщення:

 1. Розгляньте призначення погреба: для зберігання продуктів (овочі, крупи тощо), технічних матеріалів чи як робочий простір.
 2. Врахуйте рівень вологості та температури, оскільки це може впливати на вибір системи вентиляції.
 3. Розглядайте можливість встановлення вентиляційних отворів у нижніх частинах стін або вбудування вентиляційних каналів в підлогу для ефективного обміну повітря вздовж всього приміщення.
 4. Приділіть особливу увагу теплоізоляції, оскільки підвальні приміщення можуть бути схильними до холодових мостів. Зменшення тепловтрат допомагає економити енергію та утримувати комфортну температуру.

Якщо підвал використовується для розміщення технічного обладнання (наприклад, опалення, системи безпеки), забезпечте ефективну вентиляцію цих зон для уникнення перегріву та забезпечення надійної роботи обладнання. Дотримуйтеся вимог пожежної безпеки під час розташування вентиляційного обладнання та вентиляційних каналів. Враховуйте можливість встановлення систем регулювання, які дозволяють адаптувати інтенсивність та час роботи вентиляції залежно від реальних умов та потреб підвального приміщення.

Пам’ятайте про те, що організувати якісну витяжку в льоху своїми руками не вдасться!

Необхідно звернутися до фахівців — компанії Prana. Наша команда має великий досвід організації вентиляції в підвальних приміщеннях, забезпечує індивідуальні рішення для підтримання комфортного мікроклімату, орієнтуючись на об’єктивні фактори.

Найкраще рішення для повітрообміну в підвалі — рекуператор Prana

Бажаєте організувати якісну вентиляцію в підвальному приміщенні? Рекуператори PRANA зберігають до 96% тепла, дозволяючи повертати частину теплової енергії витяжного повітря, й економити на обігріві припливного повітря. Обираючи рекуператор для вентиляції льоху, ми враховуємо:

 • площу та об’єм приміщення;
 • призначення льоху;
 • норму повітрообміну для конкретного об’єкта;
 • особливості системи опалення (за наявності);
 • середня температура у приміщенні в опалювальний сезон та теплі місяці);
 • середня зовнішня температура в опалювальний сезон.

Аналізуючи отримані дані, спеціалісти нашої компанії розробляють проектну пропозицію та обґрунтовують її вам. Надамо рекомендації щодо необхідного повітрообміну підвальних приміщень, типу та кількості вентиляційного обладнання.

Для консультації та замовлення послуг телефонуйте:

+38 067 153-99-31
+38 063 991-71-77
+38 050 423-19-26