Промислові моделі рекуператорів PRANA дозволяють організувати централізовану вентиляцію на комерційних об’єктах різного типу. Вентиляційні системи доступні в трьох варіантах виконання. Кожен з них передбачає певний спосіб монтажу, тому ви зможете підібрати рішення для власного бізнесу.
Найчастіше промислові вентиляційні системи PRANA застосовуються в:
Керування системами
Керування системою відбувається одним із трьох можливих способів:
- за допомогою пульта дистанційного керування;
- через мобільний застосунок;
- за допомогою блоку управління.
Варіанти виконання системи
Тип промислової системи визначає подальші етапи монтажу:
- Комбіновані. Як і стінові, ці системи монтуються в монтажний отвір в стіні під кутом 2-3 градуси. Забір зовнішнього повітря та викиду відпрацьованого відбувається безпосередньо на корпусі системи, приплив та забір у приміщенні – за допомогою повітропроводів та решіток.
- Стінові. Монтуються в стіну, що межує з вулицею. Потребують буріння отвору діаметром від 350 мм. Можуть встановлюватись без повітропроводів і інших комплектуючих. Забір зовнішнього повітря та викиду відпрацьованого відбувається безпосередньо на корпусі системи, приплив та забір у приміщенні – також.
- Внутрішні. Використовуються для організації централізованої системи вентиляції. Монтуються горизонтально рівно під стелею чи на стійкій стіні. Назовні виходять повітропроводи для забору та викиду повітря, у приміщення – для забору та припливу.
Комбіновані внутрішньо і стінові системи
Такі системи монтуються аналогічно стіновим. Їх встановлюють в завчасно пробурений отвір в стіні діаметром не менше 350 мм. Зі сторони вулиці система оснащується припливно-витяжною решіткою, з внутрішньої – патрубками для підключення повітропроводів.
- Перед замовленням визначають товщину стіни, в яку монтуватимуть систему.
- Мінімальна товщина стіни – 330 мм.
- Відстань між повітрозабірними решітками – не менше 350 мм.
- При встановленні калорифера, додатково передбачають ділянку припливного повітропроводу.
Системи стінового виконання
Системи монтують в стіну, що межує з вулицею. В ній пробурюють отвір діаметром від 350 мм, в який вставляють робочий модуль під кутом 2-3° в бік вулиці. Корпус (без врахування решітки забору повітря) повинен виступати ззовні за межі стіни мінімум на 1-2 см. Щоб гарантувати це, перед замовленням системи потрібно вказати товщину стіни, в яку монтуватимуть рекуператор.
- Мінімальна відстань між повітрозабірними решітками – 350 мм.
- Мінімальна товщина стіни – 330 мм.
- При встановленні калорифера на припливному повітропроводі у приміщення, додатково передбачають ділянку повітропроводу.
Системи внутрішнього виконання
Робочий модуль монтують під стелею або на стіні за допомогою кріпильних елементів. Рекомендується робити це в технічному приміщенні. Для припливу повітря та виведення забрудненого, встановлюють решітки на фасаді будівлі. Їх з’єднують із системою повітропроводами. Відстань між зовнішніми решітками визначається державними нормативними документами.
Відведення конденсату відбувається в існуючу каналізацію через патрубок діаметром 10 мм. Він розташовується в нижній частині приладу. Сама система монтується горизонтально, без будь-якого нахилу.
Обов’язково передбачають доступ до компонентів системи, щоб забезпечити подальше сервісне обслуговування. Якщо елементи заховані в підшивній стелі – встановлюють ревізійні дверцята.
Загальні правила монтажу
Захист від вібрацій
Вентиляційні системи PRANA 340S кріплять через вібропоглиначі. При під’єднанні повітропроводів використовують вібропоглинаючі вставки.
Чистота теплообмінника
Запобігти забрудненню теплообмінника дозволяють фільтр-бокси. Їх встановлюють на повітропроводах припливного повітря. За необхідності також можливий монтаж на витяжних повітропроводах.
Відведення конденсату
В установках стінового та комбінованого виконання конденсат відводиться назовні природнім шляхом, через повітрозабірник. При монтажі системи в приміщенні з температурою нижче 0°С, передбачають теплоізоляцію або підігрів системи відводу конденсату.
Захист від обмерзання
Для країн, де взимку температура повітря опускається до мінусових значень, спеціалісти рекомендують доукомплектувати системи спеціальними додатковими функціями «Зимовий режим» та «Міні-догрів». Завдяки нагрівальним елементам, вони забезпечать захист приладу від обмерзання та додатково нагрів припливного повітря у холодну пору року.
Підтримання тиску повітря
Щоб зменшити аеродинамічні втрати, на входах і виходах рекуператора передбачають пряму ділянку повітроводу, довжиною щонайменше 1 м. Відводи, трійники та інші елементи мережі встановлюють після неї.
Зменшення шуму
Централізовані вентиляційні системи рекомендується доповнювати шумопоглиначами.
Нагрів повітря
Для додаткового нагріву припливного повітря в холодні періоди року (при температурі до -30 градусів) систему вентиляції доповнюють ТЕНом нагріву.