Питання вентиляції у готелях – це передусім питання комфорту гостей, отже – підвищення їх лояльності та, можливо, бажання повернутись або порекомендувати готель. Проте готельна справа – це бізнес, який потребує постійного прибутку, швидкої окупності та гарантії повернення інвестицій. Тому вентиляція усіх приміщень повинна бути енергоефективною.
Все більшу популярність набирають припливно-витяжні системи вентиляції з рекуперацією тепла (рекуператори). Ці вентиляційні установки використовують як у випадку з централізованою вентиляцією, так і для децентралізованої. Їх головною відмінністю від гравітаційної (природної) вентиляції є можливість контролю якості та об’єму повітря, яке надходить та видаляється з приміщення. У сучасних умовах швидко зростаючого конкурентного ринку готельного сервісу, просто забезпечити якісний повітрообмін у приміщеннях часто виявляється недостатнім. Важливо, щоб вентиляція була енергоефективною, а отже – допомагала заощаджувати енергоресурси (відповідно, і гроші).
Обираючи між централізованим типом вентиляції та децентралізованою системою, необхідно врахувати всі чинники.
Енергоефективність. Економія енергоресурсів при використанні центральної системи вентиляції з рекуперацією тепла досягає 50-70%. При децентралізованій вентиляції цей показник досягає 90%.
Особливості приміщень. Готель – це система приміщень різного призначення: номери, лоббі-зони, коридори, ресторани, пральні та технічні кімнати, криті парковки. Тільки децентралізована вентиляція може забезпечити індивідуальний мікроклімат у всіх типах приміщень.
Безшумність. Готель найчастіше має імідж комфортного місця для відпочинку. Розробники рекуператорів PRANA створили систему вентиляції з мінімальними шумовими показниками. Працюючи у нічному режимі, така вентиляція не заважає відпочинку гостей готелю.
Легкість експлуатації. Централізовані системи вентиляції передбачають наявність однієї вентустановки та мережі вентиляційних каналів. Децентралізована система передбачає розміщення різних типів обладнання для збалансованого мікроклімату всіх типів приміщень. У разу технічної несправності, така система потребує менше витрат та часу на її усунення.
Найбільш оптимальною з точки зору комфорту гостей та енергоефективності готелю є децентралізована система вентиляції. Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла дає змогу контролювати повітряні потоки та об’єм повітрообміну у всіх частинах жилого приміщення та створює комфортне середовище, де гостю не потрібно (не енергоефективно) відкривати вікна. Для готельєра ефект грамотної вентиляції проявиться у вигляді економії на опаленні в зимовий період та додатковому кондиціонуванні – в літній.