Якісна система вентиляції ー обов’язкова вимога для відкриття стоматологічного кабінету. Часто приватні стоматології розміщуються не у великих медичних центрах, а на перших поверхах багатоповерхових житлових будинків. В такому випадку вентиляція в стоматології вимагає дотримання особливих вимог (дбн у 2.2 10).

Вентиляція у стоматології має свої особливості. Робота стоматолога пов’язана з навантаженням на повітряне середовище приміщення: високий рівень відносної вологості повітря, контакт з хімічними речовинами та розчинами, біологічним матеріалом. Такі споруди, заклади охорони здоров’я мають певні вимоги до систем вентиляції та очищення повітря.

Вимоги до системи вентиляції в стоматологічних кабінетах:

  • обов’язкова наявність припливної та витяжної вентиляції;
  • забезпечення необхідної кратності повітрообміну у стоматологічних приміщеннях;
  • механічне видалення відпрацьованого повітря в приміщенні;
  • знезараження та очистка припливного повітря в стоматології;
  • окремий канал видалення відпрацьованого повітря (для вентиляції в стоматології, розміщеної в житловому будинку);
  • підтримання комфортної температури повітря в стоматології та показників мікроклімат у будь-яку пору року;
  • відсутність понаднормового навантаження вентиляції на електричну мережу.

Найбільш оптимальним способом організації системи вентиляції стоматологічного кабінету є припливно-витяжна система вентиляції. Для невеликих приміщень доцільно використовувати децентралізовану вентиляцію ー вентустановки без мережі повітроводів, як рекуператори PRANA. На відміну від витяжних вентиляторів, рекуператор ー це компактна децентралізована система вентиляції, яка забезпечує одночасний приплив свіжого та витяжку відпрацьованого повітря. Рекуператори Прана отримали високу популярність серед приватних та державних медичних установ завдяки унікальній конструкції мідного теплообмінника, завдяки чому досягається високий показник рекуперації (ККД до 92%). Мідь, завдяки своїм природним антимікробним властивостям, забезпечує додаткове знезараження свіжого припливного повітря під час роботи припливно-витяжної вентиляційної системи (унеможливлює розвиток хвороботворних бактерій та вірусів в середині вентиляційних систем).

Реалізовані проекти вентиляції стоматологій з рекуператорами PRANA

Довірте вентиляцію стоматологічної клініки професіоналам! Наша команда спеціалістів допоможе зробити всі необхідні розрахунки системи вентиляції для Вашого приміщення, розробить індивідуальний проект вентиляції, підбере необхідне обладнання для забезпечення оптимального мікроклімату та необхідного повітрообміну в стоматології.