Поширене питання користувачів: «Чи не шкідливий мідний теплообмінник рекуператора для здоров’я людини?». У цій статті ми розберемо, як мідь впливає на наш організм і в чому її користь.

З уроків хімії більшість людей знає латинську назву цього рожево-золотистого металу – Cuprum. Мідь ー один з перших металів, який людина змогла освоїти і застосувати своєму побуті. Археологам відомі стародавні (до нашої ери) знахідки мідного посуду, зброї, прикрас. Пізніше люди усвідомили бактерицидні властивості міді і застосування міді стало носити санітарний характер: з цього металу виготовляли ложки, дверні ручки, водопровідні труби.

Фізіологічна роль міді

З побутовим застосування міді все більш-менш зрозуміло. Як же справи йдуть з міддю в тілі людини? У переважній більшості випадків ми споживаємо мідь з їжею. Міддю багаті овочі і фрукти (до 230 мг). Але більш насичені міддю морські продукти, шпинат, кукурудза, морква, яблука, кропива, картопля, какао-боби. Вчені визначили оптимальну кількість міді, яка необхідна для підтримання здоров’я ー 2-3 мг на добу. Як і у випадку з іншими мікроелементами, дефіцит міді в організмі людини призводить до серйозних наслідків (дефіцит розвивається при прийомі менше 1 мг міді на добу. Проте, мідь повинна надходити в їжу дозовано, тому що надлишок її так само згубний. При вживанні більше 200 мг міді на добу розвивається токсичний синдром.

Мідь проникає в усі органи і тканини людини. Її максимальна концентрація зазвичай спостерігається в нирках, печінці, мозку і крові. За регуляцію міді в тілі відповідає спеціальний білок церулоплазмін, який синтезується в печінці.

Мідь у метаболізмі людини

Розглянемо весь цикл активності міді в нашому організмі. Поступаючи в тіло з їжею, велика частина міді адсорбується в шлунково-кишковому тракті (до 95%). Потрапляючи в кров, мідь зв’язується відразу з декількома групами речовин: амінокислотами (гістидин, треонін, глутамін), сироватковим альбуміном, транскупріном, церулоплазміном (ці білки транспортують мідь по організму).

У тілі людини мідь має широкий спектр впливу:

  • входить до складу вітамінів;
  • входить до складу гормонів;
  • входить до складу оболонки нервів;
  • складова ферментів, дихальних пігментів;
  • підтримує структуру хрящів, сухожиль, судин;
  • забезпечує антиоксидантний захист організму;
  • підвищує імунітет;
  • підсилює дію антибіотиків;
  • пом’якшує прояв аутоімунних захворювань;
  • підтримує протизапальні властивості;
  • сприяє хорошому засвоєнню заліза.

Мідний теплообмінник і здоров’я людини

У рекуператорах PRANA провідну енергозберігаючу роль відіграє мідний теплообмінник, розташований всередині робочого модуля. В ході експлуатації він не піддається руйнуванню (його частки не переміщаються в потоці припливного повітря). Тому при роботі рекуператора ніякої небезпеки для людини немає. Мідь вже багато століть знайома людству і добре вивчена, тому навіть фізичний контакт з мідною поверхнею (дотик) не впливає на здоров’я.