Бабине літо, теплий вересень та очікування золотої осені — це сприятливий час, щоб завершити підготовку до тривалого зимового сезону. Найважливіше взимку — ефективне збереження тепла. Про те, як подбати про енергоефективність будинку в холодні місяці, розповімо просто зараз.

Що треба робити для збереження тепла в будинку?

Для підвищення енергоефективності, використовуються такі способи збереження тепла в будинку:

 • утеплення даху та стін;
 • встановлення герметичних вікон;
 • використання ефективних нагрівальних приладів.

Ці заходи допоможуть зберегти тепло всередині оселі. Проте, разом з теплим повітрям, на власників житла очікує так званий «ефект термоса». Відпрацьоване повітря з високим вмістом вологи, вуглекислого газу та інших небезпечних для здоров’я речовин залишатиметься в приміщенні. Так, вдома буде тепло, але разом з цим ви отримуєте додаткові проблеми.

З часом спостерігається підвищення рівня вологості повітря до критичних меж, поява грибка та плісняви, конденсату на вікнах. Перше бажання, яке виникає в такому середовищі ー відкрити вікна та добре провітрити кімнати. І в цей момент всі зусилля зберегти тепло йдуть нанівець. Адже в холодний сезон через вікна втрачається понад 30% тепла.

Ефективне розв’язання проблеми — це встановлення рекуператора повітря.

Як рекуператор повітря допомагає зберегти тепло?

Сучасним оселям потрібна вентиляція без відкривання вікон, втрат тепла та протягів. Суть рекуперації тепла за допомогою рекуператора «Прана» полягає в передачі тепла з витяжного повітря припливному. Тобто, замість того, щоб виводити гаряче повітря на вулицю, ми передаємо його тепло вхідному холодному повітрю. При цьому, повітряні потоки не змішуються. Отримуємо одночасно тепле, свіже, чисте повітря та оптимальний мікроклімат вдома.

Рекуператори PRANA відповідають всім вимогам:

 • теплообмінник з німецької міді (теплопровідність у 2 рази вище алюмінію);
 • датчики якості повітря;
 • автоматичне керування;
 • український та європейський гігієнічні сертифікати;
 • енергоспоживання від 4 Вт-год;
 • ККД до 98%.

Підтримка стабільної температури в приміщенні забезпечує комфортне середовище для життя та роботи. А зменшене споживання енергії дозволяє знизити витрати на опалення і кондиціонування.

Збереження тепла за допомогою рекуператора PRANA: аналіз ефективності

Найкраще ефективність рекуператорів в зимовий сезон демонструють результати зйомки тепловізором. На фото ー рекуператор PRANA-150, встановлений на цокольному поверсі будинку. Зйомка проводилась у період проведення ремонтних робіт (взимку) тепловізором FLIR на базі Cat.

 • Температура в приміщенні: +15℃;
 • Температура на вулиці: +5℃;
 • Температури стіни +10℃;
 • Температури кришки рекуператора +12℃.

Як ми бачимо, навіть у недостатньо теплому цокольному приміщенні на стадії ремонту рекуператор PRANA-150 справляється зі своєю роботою. Температура припливного повітря підвищується за умови збільшення температури у приміщенні (оптимально до 18-22℃), що забезпечує комфортні умови для людей. Для додаткового енергозбереження цоколь будинку необхідно гідроізолювати та утеплити, адже це зона особливо схильна до промерзання в холодний сезон.

Бажаєте покращити енергоефективність житла? Отримайте консультацію спеціаліста щодо встановлення та експлуатації енергозберігаючої вентиляції PRANA.