Недостатній повітрообмін, підвищена вологість ー розповсюджена проблема сучасного житла. Часто навіть у житлових кімнатах зі свіжим ремонтом можна відчути неприємний запах, побачити грибок і плісняву на стінах. Мешканці квартир і приватних будинків помічають, що після заміни старих дерев’яних вікон на герметичні в будинку підвищується вологість повітря, на вікнах з’являється конденсат, поверхні сиріють. Але мало хто з тих, кого хвилює питання, як позбутися від вогкості, здогадується, що проблема не в сезоні, виробнику віконних конструкцій або ремонті, всьому виною ー погана вентиляція приміщення.

Як вивести сирість в кімнаті

Адже як було раніше? Нещільно притиснуті вікна та фрамуги в будинку дозволяли свіжому повітрю проникати в приміщення, а вологому відпрацьованому повітрю ー видалятися на вулицю. Це класичний приклад природної вентиляції в приміщеннях, який широко використовувався до кінця 20 століття. З появою герметичних ПВХ вікон на шляху до зменшення тепловтрат, якість природної вентиляції приміщень помітно погіршилась, адже закриті пластикові вікна практично не пропускають повітря та провокують підвищену вологість, недостатню циркуляцію повітря та виникнення неприємного запаху у квартирі, будинку, у ванній кімнаті, на кухні, в підвалі тощо. Поява плісняви на стінах або вікнах – це завжди неприємний сюрприз для мешканців квартири. Люди прикладають чимало зусиль, щоб позбутись цієї неестетичної та небезпечної для здоров’я проблеми: використовують народні засоби, деколи досить екзотичні, або обробляють вражену поверхню спеціальними антибактеріальними засобами.

Проте, не усунувши основну причину, з нею боротися не можливо. В той час, коли ви позбавляєтесь наслідків – видимої частини забруднення, пов’язаної з наслідками вогкості в будинку, помешкання залишається потенційно небезпечним.

Основні причини появи плісняви на стінах

У житлових та виробничих приміщеннях пліснява найчастіше з’являється у зв’язку з підвищеною вологістю і недостатньою вентиляцією. Якщо не усунути головні причини появи плісняви, в кімнатах знову і знову будуть з’являтися небезпечні чорні плями.

Мікроскопічні спори плісняви розвіяні у повітрі й готові розростися знову, щойно попадуть в сприятливі умови. Один квадратний метр плісняви може викидати в повітря мільярди спор за добу.

Небезпечні наслідки контакту з пліснявою

Спори певних видів плісняви надзвичайно токсичні та викликають незворотні негативні наслідки для здоров’я людини. У зоні ураження – органи дихання, серцево-судинна, нервова, травна та опорно-рухова системи. Крім того, зниження середнього показника повітрообміну приміщень на 45% збільшує ризик виникнення алергічних симптомів у людини у 2 рази.

Особливо вразливі до негативного впливу плісняви діти, люди похилого віку, люди з ослабленою внаслідок хвороби, хіміотерапії, приймання антибіотиків імунною системою.

Як позбутися сирості в квартирі?

Аби позбутися від вологості та плісняви раз і назавжди, необхідно здійснити лише прості два кроки:

  1. Прибрати плями на стінах механічним способом. Для цього існують засоби проти грибка на стінах, безліч універсальних антисептичних засобів, перекис водню, які можна купити у будь-якому будівельному магазині або аптеці.
  2. Усунути причину появи плісняви та грибка, щоб запобігти її подальшому розповсюдженню. Ми можемо запропонувати найкраще рішення – децентралізовані системи вентиляції PRANA.

Якісний повітрообмін не лише збагачує повітря киснем, а й створює необхідний рух повітря в приміщенні.

Як позбутися плісняви?

Рекуператор PRANA нормалізує мікроклімат в приміщенні, усуває надлишкову вологість, створює постійну конвекцію повітря – таким чином усуває всі передумови для появи сирості, плісняви, надмірної вологості та грибка!

Рекуператори рекомендується встановлювати у приміщеннях з пластиковими вікнами та підвищеним рівнем вологості – для створення збалансованого та здорового мікроклімату.

  • То ж, як позбутися сирості в кімнаті? Головне – організувати ефективне провітрювання приміщень в будь-яку пору року, що допоможе забезпечити оптимальний рівень вологості.
  • Ні в якому разі не намагатися відмити грибок і плісняву в квартирі або в будинку водою, це тільки посилить негативні наслідки.
  • Для боротьби з наслідками підвищеної вологості в квартирі та інших приміщеннях слід обережно використовувати спеціальні засоби проти грибка на стінах, цвілі в будинку, механічно видаляти темний наліт на поверхнях.

Останній пункт викликає у непрофесіонала масу питань. Звична вентиляція квартири методом відкриття вікон не комфортна в спекотний сезон, коли в приміщенні працює кондиціонер і в холодний опалювальний період (особливо у випадку з індивідуальним газовим опаленням).

Для організації механічної вентиляції в будинку або в квартирі використовують припливно-витяжні установки. У разі безпечної вентиляції, така вентустановка забезпечує приплив свіжого і витяжку відпрацьованого повітря одночасно і без змішування повітряних потоків. Для найбільшого енергозбереження використовують вентиляцію з рекуперацією повітря, яка передбачає збереження до 92% тепла (прохолоди в сезон кондиціонування) в приміщенні.

Рекуператори PRANA – це моноблок, призначений для вентиляції приміщень різного призначення. Мідний теплообмінник унікальної конструкції дозволяє поєднувати збереження комфортної температури в приміщенні з ефективною вентиляцією. Основною особливістю рекуператорів Прана є створення і підтримання здорового мікроклімату приміщень (збалансування рівня вологості, температури, чистоти повітря на іонному рівні).

Контрольований повітрообмін + контроль рівня вологості = Попередження цвілі і грибка

Системи вентиляції PRANA усувають дві основні причини появи грибка і цвілі: застій повітря і підвищену вологість повітря. Рекуператор простий в експлуатації й управлінні за допомогою пульта або мобільного додатка.

Шукайте надійний спосіб позбутися від грибка і цвілі на стінах? Замовте проєктне рішення вентиляції у фахівців!