Чому провітрювання кімнати — обов’язкове?

Наше здоров’я та комфорт безпосередньо залежать від якості повітря, яким ми дихаємо. Але всередині помешкань, воно у 10 раз брудніше, ніж на вулиці. Шкідливі домішки, вуглекислий газ, спори плісняви та грибка, випари аерозолів та побутової хімії — це невидимі мешканці наших осель. Тож сьогодні — про те, чому варто провітрювати кімнату та як це впливає на наше здоров’я. 

Переваги регулярного провітрювання квартири

Регулярне провітрювання — це не тільки питання комфорту, але й здоров’я. Витрачаючи лише декілька хвилин в день на провітрювання вашого житла, ви забезпечуєте себе чистим, свіжим та здоровим повітрям. Так, провітрювання — це: 

  • Підтримка оптимального рівня вологості. Надмірна вологість може призвести до розвитку плісняви та бактерій, що може вплинути на здоров’я. Водночас занадто сухе повітря може призвести до подразнення слизових, сухості шкіри та інших проблем.
  • Видалення забруднень. У повітрі можуть міститися у високій концентрації пил, викиди побутової хімії та інші шкідливі частинки. Регулярне провітрювання допомагає вивести їх назовні.
  • Запобігання накопиченню CO2. Люди виділяють вуглекислий газ під час дихання. Без належного провітрювання, рівень CO2 зростає, що може призвести до погіршення концентрації та загального самопочуття.
  • Оновлення кисню. Дихаючи, ми використовуємо кисень, який замінюється вуглекислим газом. Щоб підтримувати достатній рівень кисню в кімнаті, необхідно її регулярно провітрювати.
  • Виведення запахів. Щоденне життя (готування, догляд за собою тощо) спричиняє появу запахів у кімнаті. Щоб позбутися їх, потрібно регулярно провітрювати приміщення.
  • Підтримка комфортної температури. Влітку свіже повітря може допомогти охолодити кімнату, а взимку — позбутися надлишку тепла.

Проте, як провітрити квартиру, не відкриваючи вікна та не втрачаючи цінне тепло? Найкращий варіант 一 використовувати керовані механічні системи вентиляції, метою яких є приплив свіжого повітря у кімнати, фільтрація, видалення відпрацьованого повітря назовні, а також контроль вологості та температури повітря.

Здоровий мікроклімат приміщень та економія енергії 一 основні переваги децентралізованої системи механічної вентиляції, розробленої компанією PRANA.

Як працює механічна система вентиляції PRANA?

Механічні системи вентиляції сприяють видаленню відпрацьованого повітря з приміщень механічним шляхом, за допомогою вентиляторів. Так, вентиляція гарантує обмін повітря незалежно від погодних умов, як це відбувається у природних системах вентиляції.

PRANA – компанія, що має 15-річний досвід роботи в галузі вентиляції та енергозбереження, розробила і запровадила систему, яка запобігає змішуванню повітряних потоків. Керована механічна система вентиляції має назву рекуператор PRANA. Принцип роботи системи полягає у постачанні до приміщення чистого повітря, що потрапляє ззовні, і одночасній витяжці відпрацьованого повітря, що міститься в приміщеннях. Завдяки високоефективному теплообміннику, повітря, яке виводиться назовні, передає своє тепло чистому вхідному повітрю. При цьому припливні та витяжні повітряні потоки не змішуються.

Чому варто вибирати децентралізовані механічні системи вентиляції?

Що робить інноваційну систему PRANA безпечнішою та ефективнішою, ніж класичні централізовані системи?

Перш за все, це – економія енергії.

До того ж, децентралізовані системи, які також називаються “місцевими”, працюють лише в окремих відповідних приміщеннях, адаптуючи свою роботу до специфічних умов навколишнього середовища та кількості присутніх людей (чинник, який змінює вологість та якість повітря).

Ще однією перевагою децентралізованої системи є її компактність, яка забезпечує простоту обслуговування.

Важлива відмінність у порівнянні з централізованими системами 一 легка чистка рекуператора. У централізованих системах вентиляційні канали заховані під фальш-стелею чи іншим середовищем, практично ніколи не очищаються та не санітуються.

Мідь 一 суттєвий «плюс» системи

«Завжди чіткі та паралельні вхідні та вихідні повітряні потоки є найбільшою гарантією якості системи керованої механічної вентиляції PRANA, – наголошує Роман Герасименко, генеральний директор Prana Italia Srl. – Ще одним сильним моментом нашої системи є матеріал “серця системи” (теплообмінника) 一 мідь. Це природний матеріал із чудовими антимікробними властивостями, здатний самостерилізуватися на поверхні без необхідності в електриці чи дезінфікуючих засобах.”.

Провітрювання кімнати та енергозбереження

«Окрім комфорту та здорового мікроклімату приміщень, що залишається основою кожного рішення, розробленого PRANA, – пояснює Герасименко, – серед переваг керованої механічної вентиляції – значна економія енергії. Не потрібно відкривати вікна для доступу повітря, можна уникнути охолодження кімнат взимку та втрат кондиційованого повітря влітку. Це дозволяє зменшити споживання та витрати на опалення й охолодження”.

Рекуператор PRANA, оснащений численними датчиками (температури, атмосферного тиску, якості повітря, рівня парникових газів CО2eq), які постійно контролюють якість повітря всередині будинку і дозволяють системі саморегулюватися, змінюючи, за необхідності, швидкість обміну повітря та інші робочі параметри.

Подбайте про ефективне провітрювання без втрати тепла з Prana!