Опалення, кондиціонування та вентиляція – найбільш енерговитратні системи будинку. Сьогодення диктує нові принципи проектування та будівництва, де на перший план стають питання енергоефективності, екологічності та економії енергоресурсів. Тому, коли постає вибір типу системи вентиляції (централізованої або децентралізованої), все більше людей обирають другий тип.

Зазвичай, централізована (загальнообмінна) вентиляція забезпечує необхідний повітрообмін та свіже повітря для низки приміщень за допомогою однієї потужної вентустановки. Для такої системи обов’язково встановлення мережі воздуховодів. Сама вентустановка має досить великі габарити та часто вимагає окремого приміщення для обладнання. Наразі централізовані системи вентиляції втрачають популярність через появу децентралізованих (місцевих) систем вентиляції.

Децентралізовані системи вентиляції з рекуперацією повітря – сучасне рішення вентиляції для ефективного та чітко керованого повітрообміну приміщень. Така система вентиляції передбачає інсталяцію одного чи декількох рекуператорів відповідно до потреб приміщення. Припливно-витяжна децентралізована система вентиляції PRANA представляє собою компактну вентустановку, монтаж якої займає не більше двох годин. Рекуператор має вагу від 4,5 до 22 кг (залежно від моделі), що зменшує навантаження на несучу конструкцію приміщень. На відміну від централізованих вентустановок, таке обладнання підходить для приміщень з будь-якою висотою стелі. Головна особливість децентралізованої системи вентиляції – можливість створення різних мікрокліматичних зон в одному приміщенні – без зведення стін та перегородок.

Де потрібна децентралізована система вентиляції?
  • Готелі, хостели;
  • Школи, дитсадочки;
  • Бізнес-центри, офіси, коворкінги;
  • Лікарні, поліклініки, реабілітаційні центри, косметологічні кабінети, санаторно-курортні об’єкти;
  • Гіпермаркети, супермаркети, ТРЦ, торгово-виставкові зали;
  • Фітнес-центри, басейни, спортзали, тренажерні зали;
  • Станції технічного обслуговування, промислові об’єкти.

Відсутність воздуховодів вентиляційної системи – значна перевага у сенсі енергозбереження та заощадження коштів. Завдяки вільному руху повітря у приміщенні досягається значне зменшення енерговтрат та мінімальний рівень шуму в будинку. Рекуператор не передбачає експлуатаційних витрат. Децентралізована вентиляція з рекуперацією тепла/холоду – найбільш гнучка та зручна для користування система. На відміну від масивної централізованої вентиляції, ця система дає змогу поетапно змінювати та оновлювати вентиляційне обладнання (у разі потреби – проводити ремонт незалежних вентустановок) без припинення діяльності у приміщенні.