Кожен з нас хоче мати сучасне, функціональне та затишне помешкання. Саме тому, при придбанні квартири або будинку, так багато уваги приділяє облаштуванню внутрішнього простору. Часто, ми можемо придбати дорогу люстру або ліжко, але не приділити увагу якісній системі вентиляції, бо ми її не «бачимо», проте, мало хто замислюється над тим, наскільки здоровим буде повітря, яке ми щоденно вдихатимемо у нашій майбутній оселі.

Чому це так важливо, спробуємо пояснити у цій статті.

Наявність необхідного повітрообміну створює в помешканні здоровий мікроклімат та забезпечує кожного члена родини потрібною кількістю кисню для повноцінного дихання.

Тому, облаштовуючи майбутнє помешкання, про це слід подбати заздалегідь. Адже, в свою чергу, погана вентиляція житлових будівель у майбутньому призводить до цілої низки проблем та негативних наслідків.

Однією з найвагоміших проблем недостатнього повітрообігу у приміщенні є брак кисню та збільшення в повітрі вмісту вуглекислого газу. Це призводить до погіршення самопочуття членів родини, які мешкають у квартирі чи будинку, головного болю, зниженню працездатності й концентрації, відчуттю постійної втоми.

Також, недостатня вентиляція помешкання, призводить до накопичення великої кількості пилу, який у процесі дихання потрапляє всередину організму. Це сприяє проникненню алергенів і мікроорганізмів. Наслідком великої кількості пилу в повітрі може стати нежить, подразнення горла, сльозотеча та інші неприємні симптоми.

Ще однією важливою проблемою є підвищена вологість та відсутність руху повітря зокрема. В процесі життєдіяльності людина щодня продукує вологу: з диханням, терморегуляцією, хатніми справами (приготування їжі, пранням, вологим прибирання тощо).

Часто у погано провітрюваних приміщеннях відбувається поступове псування дерев’яних меблів та паркету. Вони починають набухати, кришитися та змінювати свою форму. Крім того, підвищена вологість сприяє появі грибка та бактерій, які є вкрай шкідливими для здоров’я людини.

Також, з часом, у застояному повітрі з’являються різноманітні неприємні запахи від продуктів харчування, домашніх тварин, побутової хімії, лаків і фарб та інших джерел, небезпечних для здоров’я людини. Поступово підвищується і температура внаслідок надходження додаткового тепла, яке з’являється в результаті життєдіяльності людини, кухонної плити, працюючих електроприладів тощо. Температура, яка у приміщенні перевищує 23 градуси, некомфортна для мешканців та негативно впливає на розумову і фізичну активність.

Крім того, з початком опалювального сезону, відбувається зниження вологості в приміщенні. Це сприяє появі сонливості, сухості шкіри та постійної втоми.

Усі ці фактори, які, на перший погляд, здаються несуттєвими, в кінцевому результаті, негативно впливають на здоров’я та самопочуття усіх мешканців квартири або будинку. Тому, питання якісної вентиляційної системи – надзвичайно важливе для майбутнього добробуту усієї родини.

Одним з найкращих рішень, які існують на українському ринку сьогодні є унікальна інноваційна система вентиляції повітря – рекуператор PRANA.

Це – припливно – витяжна система вентиляції (приплив і витяжка відбуваються одночасно без змішування повітряних потоків), у якій в якості рекуператора повітря використовується високоефективний мідний теплообмінник.

Головною метою розробки PRANA було досягнення ефективної та комфортної вентиляції з мінімальними затратами та збереження енергетичних властивостей повітря. Тому, в наших рекуператорах використовуються технології та матеріали, що дозволяють зберегти природні властивості повітря і всі його енергетичні складові. Ці матеріали також запобігають життєдіяльності та розмноженні бактерій та вірусів, на мідній поверхні теплообмінника зокрема, зберігаючи його природну свіжість. Важлива складова здорового мікроклімату – збереження тепла в приміщенні, досягається шляхом передачі теплової енергії повітряних потоків через ефективний теплообмінник – рекуператор тепла.

Визнана на міжнародному ринку, прогресивна система вентиляції PRANA дозволяє отримувати в приміщенні чисте повітря із збереженням енергетичної складової, в тому числі з природним іонним складом та тонкими енергіями будь-яку пору року. А можливість регулювати обсяг повітря, що надходить і видаляється, забезпечувати комфортну температуру припливного повітря дозволяє отримувати комфорт та затишок кожному члену родини.