Комфортний, затишний та функціональний дім — мрія кожного. Ми багато уваги приділяємо облаштуванню внутрішнього простору: обираємо вдалий інтер’єр, купуємо меблі, декоруємо кожну кімнату на власний смак. Часто, можемо придбати дорогу люстру або дизайнерське ліжко, але не приділити увагу якісній системі вентиляції. Брак кисню та надмірна/занадто низька вологість повітря в кімнаті — те, чого ми не бачимо. Але саме вони суттєво впливають на наше здоров’я. Чому чистота повітря така важлива та чим небезпечна погана вентиляція квартири, розповімо у нашій статті.

Чому повітрообмін та нормальна вологість повітря в кімнаті — це важливо?

Вентиляція — ключова складова комфорту в будь-якому житловому приміщенні. Вона забезпечує циркуляцію свіжого повітря, створює в помешканні здоровий мікроклімат та забезпечує кожного члена родини потрібною кількістю кисню для повноцінного дихання.

Тому плануючи ремонт вдома, слід заздалегідь подбати про якісну вентиляцію. Проблеми, до яких може призвести недостатній повітрообмін:

  • Брак кисню та збільшення в повітрі вмісту вуглекислого газу. Це призводить до погіршення самопочуття, головного болю, зниження працездатності й концентрації, відчуттю постійної втоми. На фоні браку кисню, у людей можуть загострюватися хронічні захворювання.
  • Накопичення пилу, який у процесі дихання потрапляє всередину організму. Це сприяє проникненню алергенів та мікроорганізмів. Наслідком великої кількості пилу в повітрі може стати нежить, подразнення горла, сльозотеча та інші неприємні симптоми.
  • Накопичення запахів. У застояному повітрі накопичуються різні запахи від продуктів харчування, меблів, побутової хімії, домашніх тварин та ін. Далеко не завжди такий набір запахів приємний для людей.
  • Надмірна вологість. За недостатньої вентиляції збільшується вологість повітря в приміщенні, що неодмінно призводить до появи конденсату на вікнах, стінах і стелі. Надлишок вологи не тільки псує оздоблювальні та будівельні матеріали, а й сприяє розвитку грибків і бактерій, які вкрай шкідливі для здоров’я людини.
  • Загальне погіршення здоров’я. Тривале перебування у приміщеннях з недостатнім рівнем вентиляції призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку певних хвороб.

Також, поступово підвищується і температура внаслідок надходження додаткового тепла, яке з’являється в результаті життєдіяльності людини, кухонної плити, працюючих електроприладів тощо. Температура, яка у приміщенні перевищує 23 градуси, некомфортна для мешканців та негативно впливає на розумову і фізичну активність.

Одна з головних проблем, до якої призводить погана вентиляція — це підвищена вологість та відсутність руху повітря зокрема. Поговоримо про це більш детально.

Висока вологість повітря та чим вона загрожує

В процесі життєдіяльності людина щодня продукує вологу: з диханням, терморегуляцією, займаючись хатніми справами (приготування їжі, пранням, вологим прибирання тощо).

У погано провітрюваних приміщеннях відбувається поступове псування дерев’яних меблів та паркету. Вони починають набухати, кришитися та змінювати свою форму.

Також висока вологість у квартирі — це:

  • Сприятливе середовище для росту грибків та цвілі. Вони небезпечні для людини: призводять до алергічних реакцій, астми та інших проблем з дихальною системою.
  • Дискомфорт для мешканців квартири. Висока вологість робить повітря спекотним, важким. Це ускладнює дихання, погіршує загальне самопочуття.
  • Негативний вплив на побутову техніку. Надмірна вологість може призводити до передчасного виходу з ладу електроприладів.

Саме тому, з високою вологістю у квартирі обов’язково варто боротися. Проте не менша проблема — і занадто низький рівень вологості.

Чи шкідлива занадто низька вологість повітря?

З початком опалювального сезону, відбувається зниження вологості в приміщенні. Якщо повітря — занадто сухе, у вас можуть виникати:

  • підвищена сонливість;
  • сухість шкіри та волосся;
  • постійна втома.

Під дією сухого повітря слизові оболонки носа пересихають, внаслідок цього підвищується ризик захворіти на ГРВІ.

Нормальна вологість повітря: показники

Оптимальна вологість повітря в кімнаті визначена Державними будівельними стандартами та санітарно-гігієнічними нормами. Так нормальна вологість у квартирі складає:

  • від 30 до 50 % — підвищено-оптимальні умови мікроклімату;
  • від 25 до 60 % — оптимальні умови;
  • від 25 до 70 % — допустимі умови.

Вимірювати вологість повітря необхідно в кожній кімнаті окремо. Адже в кухні та ванній кімнаті такі показники завжди вищі через роботу побутових приладів (пралки, посудомийної машини) тощо.

Як виміряти вологість повітря?

Найефективніший спосіб — це використання спеціальних побутових приладів (гігрометрів або термогігрометрів). Ці девайси працюють дуже просто: після встановлення в кімнаті відображають рівень вологості повітря на дисплеї.

Наслідки поганої вентиляції та що з ними робити

Наслідки недостатньої вентиляції на перший погляд, здаються несуттєвими. Проте, в кінцевому результаті, негативно впливають на здоров’я та самопочуття усіх мешканців дому. Тому питання якісної вентиляційної системи – надзвичайно важливе для добробуту вашої родини.

Рекуператори PRANA — це інноваційна система вентиляції повітря. Припливно-витяжна система вентиляції здійснює приплив і витяжку повітря одночасно, без змішування повітряних потоків. Як рекуператор повітря в системі використовується високоефективний мідний теплообмінник.

Головною нашою метою під час розробки PRANA було досягнення ефективної та комфортної вентиляції з мінімальними затратами та збереження енергетичних властивостей повітря. Тому, в наших рекуператорах використовуються технології та матеріали, що дозволяють зберегти природні властивості повітря і всі його енергетичні складові.

Ці матеріали також запобігають життєдіяльності та розмноженню бактерій та вірусів, на мідній поверхні теплообмінника зокрема. Важлива складова здорового мікроклімату – збереження тепла в приміщенні, досягається шляхом передачі теплової енергії повітряних потоків через ефективний теплообмінник – рекуператор тепла.

Визнана на міжнародному ринку, прогресивна система вентиляції PRANA дозволяє отримувати в приміщенні чисте повітря зі збереженням тепла та прохолоди.

А можливість регулювати обсяг повітря, що надходить і видаляється, забезпечувати комфортну температуру припливного повітря дозволяє отримувати комфорт та затишок кожному члену родини!