Нарешті прийшло довгождане літо і на вулиці стало по-справжньому тепло. Поки всі оговтуються після холодної зими та затяжної весни, саме час подумати про літню спеку та незручності, які можуть завітати у ваш дім із настанням літа.

Яку ж техніку обрати, аби у квартирі, будинку чи офісі було зручно та комфортно у спеку? Рекуператор чи кондиціонер?

Встановлення кондиціонерів – це перше, про що всі подумають, коли йде мова про спекотну погоду. І це, звісно, непогане рішення, оскільки кондиціонери перетворюють гаряче повітря в приміщенні на прохолодне. Однак спеціалісти рекомендують встановлювати кондиціонери в парі з рекуператорами.

Навіщо рекуператор влітку?

Кондиціонер створює прохолоду, однак не подає свіжого повітря. Іншими словами, він охолоджує виключно те повітря, яке вже є у приміщенні. А це означає, що ви дихаєте тим самим «відпрацьованим» повітрям, просто прохолодним. На відміну від кондиціонера, рекуператор забезпечує постійний приплив повітря з вулиці і завдяки системі теплообмінну (в рекуператорах PRANA встановлено високоефективні мідні теплообмінники) перетворює гаряче повітря на прохолодне, що відповідає температурі, яку забезпечив кондиціонер. Відпрацьоване ж повітря вентиляційна установка виводить назовні.

Що краще рекуператор або кондиціонер?

Різниця між цим обладнанням принципова. Кондиціонер охолоджує або нагріває приміщення, а рекуператор забезпечує притік свіжого повітря.

Рекуператор PRANA – це приточно-витяжна система вентиляції (приток і витяжка повітря відбуваються одночасно без змішування повітряних мас). Нагріте повітря, видаляється зсередини приміщення і передає тепло свіжому холодному повітрю ззовні через стінки мідного теплообмінника. Тому, основне завдання рекуператора – подача свіжого повітря в приміщення та видалення відпрацьованого з додатковим нагрівом або охолодженням припливного повітря за рахунок рекуперації. Коефіцієнт утилізації тепла системою вентиляції PRANA сягає 92%.

Кондиціонер – це пристрій, який нагріває або охолоджує повітря до заданої комфортної температури у приміщенні. Проте, проблема полягає в тому, що такий прилад не постачає у приміщення свіжий кисень, а працює виключно з тим обсягом повітря, який вже знаходяться в ньому!

На відміну від рекуператора, кондиціонер охолоджує або нагріває лише те повітря, яке знаходиться в приміщенні. А рекуператор видаляє повітря з приміщення та одночасно подає свіже повітря у приміщення, додатково забезпечуючи передачу тепла витяжного повітря – припливному!

Кондиціонер+рекуператор=найкращий тандем влітку!

Таким чином в приміщення постійно потрапляє свіже повітря, при цьому зберігається комфортна температура. Кондиціонер і рекуператор працюють в одному приміщенні і доповнюють один одного. Тому що за допомогою першого відбувається охолодження повітря, другий зберігає комфортну температуру та подає свіже повітря.

Висновок – рішення встановити рекуператор замість кондиціонера або навпаки, буде не надто вдалим. Ще однією відмінністю кондиціонера від рекуператора є те, що, кондиціонер має фільтри, які можуть з часом стати додатковим джерелом бактерій. В системі децентралізованої вентиляції – рекуператорах Прана, на відміну від кондиціонерів, немає додаткових фільтрів, а завдяки природним властивостям міді створюється середовище, яке попереджує розмноження шкідливих мікроорганізмів.