Вчені давно довели, що настрій, продуктивність, самопочуття багато в чому залежать від якості повітря, яким дихає людина. Тому, питання організації ефективної вентиляції сьогодні гостро стоїть як перед власниками приватного житла, так і представниками бізнесу.

То ж, які актуальні питання допомагає вирішити якісна система вентиляції?

Останнім часом проблема якості повітря в закритих приміщеннях набула масового характеру. Здебільшого, це пов’язано з масовим утепленням будинків, мешканців яких часто турбує поява грибка та плісняви. Після заміни старих дерев’яних вікон на герметичні, утеплення даху або фасаду, в будинку підвищується вологість повітря. З часом, на вікнах з’являється конденсат на вікнах, поверхні покриваються сирістю, що сприяє збільшенню кількості грибка та плісняви у приміщенні.

Проте, напевно, мало хто з тих, кого хвилює питання, як позбутися плісняви чи конденсату на вікнах, здогадується, що проблема полягає не в порі року, виробникові віконних конструкцій або якості ремонту. А першоджерелом неприємностей є погана вентиляція приміщення, яка викликає стійкий запах, почуття задухи та появу грибка.

Тому люди часто вдаються до механічного видалення плісняви. Проте, варто знати, що у такому випадку це марно витрачений час. Якщо не усунути головні причини появи плісняви, в кімнатах знову і знову будуть з’являтися неестетичні чорні плями.

Спори плісняви надзвичайно токсичні та викликають негативні наслідки для здоров’я людини. Вони вражають органи дихання, серцево-судинну, нервову, травну та опорно-рухову системи. Крім того, низький повітрообмін приміщень на 45% збільшує ризик виникнення алергічних симптомів у людини.

Особливо вразливі до шкідливих спор діти, люди похилого віку, люди з ослабленим імунітетом. Інсталяція припливно-витяжної вентиляції PRANA збалансовує мікроклімат, рівень вологості та створює постійний рух повітря – таким чином усуває всі передумови для появи плісняви та грибка!

Тому, у приміщеннях, в яких ви помітили бодай одну з цих проблем: плісняву, грибок, конденсат на вікнах чи відчуття задуху –ми рекомендуємо встановлювати рекуператори PRANA, для створення збалансованого та здорового мікроклімату.

Крім того, рекуператор вирішує проблеми, які так чи інакше пов’язані з якістю повітря, яке у приміщенні в 10 разів брудніше, ніж на вулиці. В його складі можуть міститися пил, частинки побутової хімії, продукти згоряння від каміну або газової плити, формальдегіди, альдегіди, які виділяються з меблів, будівельних матеріалів тощо.

Ще однією суттєвою проблемою замкненого простору є високий рівень CO2. Люди виділяють вуглекислий газ під час дихання. Без належного провітрювання, його рівень швидко зростає. Це може призвести до зниження працездатності, безсоння, задухи, запаморочення та інших проблем зі здоров’ям.

Негативно на якість повітря також впливають щоденні побутові справи: приготування їжі, прибирання, догляд за собою. Вони погіршують якість повітря, спричиняють появу стійких неприємних запахів у кімнаті. Щоб їх позбутися, потрібно регулярно провітрювати приміщення.

Механічна вентиляція PRANA з ефективним мідним теплообмінником видаляє з приміщення неприємні запахи разом з «застояним» повітрям та наповнює його свіжим вуличним, з високим вмістом кисню.

Звичайне провітрювання допомагає оновити застояне повітря ненадовго. Тому, відчиняти кватирку вам доведеться регулярно. Влітку це призведе до втрати прохолоди та потрапляння в приміщення пилу, бруду, комах, алергенів. А взимку спричинить втрати дорогоцінного тепла та, як наслідок, зростання витрат на обігрів приміщення.

За допомогою рекуператора, ви зможете одночасно забезпечити необхідний рух повітря та підтримувати комфортну температуру. Адже, під час проходження каналами мідного теплообмінника, який вирізняється високим коефіцієнтом теплопровідності, влітку свіже повітря охолоджується, а взимку підігрівається до кімнатної температури.

Крім того, монтаж рекуператора займає лише до двох годин та не порушує існуючого ремонту.