Такі масштабні проекти вентиляції в Україні трапляються не часто, тому кожен з них ми цінуємо особливо. У 2020 році дитячий садок №8 у м. Мелітополь отримав нове життя 一 після капітального ремонту та облаштування системи децентралізованої вентиляції приміщень.

Тепер це найкращий дитячий садок на півдні України! І всім він відомий під назвою “Зірочка”. 

Цей дитсадок розрахований на відвідування 220 дітей. 10 груп, сучасна кухня та їдальня, затишні кімнати для сну, просторі зали та спортивні зони створюють максимальный комфорт для малечі та працівників закладу.

Якісний повітрообмін 一 ключова умова здорового мікроклімату для дітей. Для того, щоб забезпечити високу якість повітря та ліквідувати протяги, охолодження кімнат внаслідок відкривання вікон, зайві витрати теплової енергії, в проекті реновації садку заклали облаштування сучасної системи вентиляції з рекуперацією тепла.

47 рекуператорів PRANA працюють 24/7, щоб підтримувати оптимальний баланс кисню та зберігати тепло в приміщеннях дитсадка. В цьому проекті застосовуються 39 рекуператорів PRANA-150, 6 рекуператорів PRANA- 200G та 2 рекуператора PRANA-200С. Якщо підрахувати загальний повітрообмін всіх цих вентсистем, отримаємо до 5780 м3/год на приплив та до 5285 м3/год на витяжку. Сумарний повітрообмін такої децентралізованої системи складає понад 11 000 м3/год. Цього достатньо для ефективної заміни відпрацьованого повітря свіжим для масштабної площі закладу.

Проект реконструкції садочку №8 у м. Мелітополь був реалізований за підтримки Європейського інвестиційного банку. Проте, кожен дитячий садок, школа або заклад позашкільної освіти України може зробити перший крок до якісної вентиляції 一 замовити проектне рішення вентиляції. Наш проектний відділ розрахує необхідний повітрообмін та надасть консультацію щодо підбору обладнання. Ця послуга у компанії PRANA безкоштовна. Для цього необхідно надіслати план приміщень на пошту eco@prana.org.ua.