Рекуперація тепла – технологія, яка допомагає значно скоротити витрати енергії на опалювання житла. У перекладі з латині цей термін означає той, що «повертає, одержуючий назад». Саме ця фраза пояснює принцип роботи рекуператора. Технологія відводить з апартаментів «відпрацьоване» повітря і наповнюють його свіжим, вуличним. Усередині агрегату розташовується спеціальний теплообмінник, який збирає тепло з кімнати та підігріває ним зовнішнє повітря. У результаті до кімнати надходять вже теплі повітряні потоки, які не вимагають додаткового підігріву, тобто користувачі не витрачають зайві енергоресурси та кошти на опалювання житла.

Встановлення рекуператора — це ефективна боротьба з плісенню

Пліснява в приміщенні – це не лише неприємний дефект зовнішнього вигляду стін, стелі чи предметів інтер’єру. Це реальна загроза для здоров’я, оскільки деякі види плісняви виробляють мікротоксини, які негативно впливають на дихальну систему, шкіру та імунітет людини. Чорна пліснява на стінах квартир та приватних будинків виникає внаслідок різних факторів. Найчастіше, це:

 • Висока вологість. Основна причина виникнення плісняви. Пліснява починає рости, коли вологість у приміщенні стабільно знаходиться на рівні 60% і вище.
 • Недостатнє вентилювання. Закриті та погано провітрювані приміщення провокують накопичення вологи, що створює сприятливе середовище для росту плісняви.
 • Потрапляння води. Протікання даху, труб або проникнення підземної води можуть стати причиною зволоження стін та інших поверхонь, на яких почне рости пліснява.
 • Неправильне опалення. Якщо будинок не прогрівається рівномірно, на холодних поверхнях може утворюватися конденсат, який стає причиною появи плісняви.
 • Будівельні матеріали. Деякі матеріали, особливо деревина, гіпсокартон чи ковролін, можуть бути особливо чутливими до вологи та стати поживним середовищем для плісняви.
 • Залишки рослин і ґрунту. Часто пліснява може з’являтися в місцях, де знаходяться рослини або ґрунт, таких як горщики з квітами.
 • Погана теплоізоляція. Якщо стіни, вікна або дах будинку погано ізольовані, це може призвести до утворення холодних містків, де конденсується вода, створюючи сприятливе середовище для росту плісняви.

Враховуючи ці фактори, можна розробити стратегію профілактики та боротьби з пліснявою, адже найкращий спосіб боротьби з нею – запобігти її появі.

Як вивести плісняву: основні методи

Ретельне прибирання.

Поговоримо про те, як позбутися плісняви в кімнатах в домашніх умовах. В першу чергу, необхідно провести ретельне прибирання. Найкраще для цього використовувати спеціальні засоби проти плісняви, які можна придбати у будь-якому магазині побутової хімії. Наносьте ці засоби на уражені пліснявою ділянки та використовуйте згідно з інструкцією.

Зверніть увагу: варто турбуватися не лише про видалення плісняви на стінах вдома, а й про усунення причин, які її викликають. Адже якщо не мінімізувати їхній вплив, пліснява з’являтиметься знову і знову.

Підтримка оптимального рівня вологості.

Надмірна вологість повітря у квартирі може спричиняти появу грибка та плісняви. Тож обов’язково придбайте електронний гідрометр, який допоможе відстежувати показники у вашій квартирі.

Для зниження рівня вологості використовують спеціальні осушувачі повітря, які можна встановити безпосередньо в кімнатах.

Покращення вентиляції.

Регулярно провітрюйте приміщення, особливо після приготування їжі, душу або прання. Звісно ж, найкращий спосіб покращення вентиляції — це встановлення якісної вентиляційної системи з рекуператором тепла. Вона забезпечить постійний доступ свіжого повітря, відвід відпрацьованого та підтримку комфортної температури в домашніх умовах.

Виправлення проблем з протіканням води.

Перевірте дах, вікна та стіни на наявність протікань. Забезпечте належний відтік води від будинку, встановивши жолоби. Періодично очищайте їх від забруднень.

Теплоізоляція — це важливо.

За можливості, ізолюйте стіни та стелю, щоб уникнути конденсації вологи, яка сприяє росту плісняви.

Як рекуператор тепла допомагає боротися з пліснявою на стінах?

Монтаж рекуператора для боротьби з надмірною вологістю забезпечує:

 • дотримання необхідного повітрообміну;
 • видалення надмірної вологості;
 • підігрів припливного повітря;
 • наповнення кімнати чистим, відфільтрованим повітрям.

Повітряні потоки потрапляють у будинок вже очищеними від пилу у разі використання фільтра. За умови природної вентиляції, великий відсоток тепла йде на вулицю, змушуючи власників житла підключати додаткові прилади для обігріву або кондиціонування. Це призводить до зайвих енерговитрат, тому експерти рекомендують встановлювати примусову вентиляцію.

З питань встановлення рекуператора звертайтеся до нас. Компанія Prana пропонує ефективні рішення для будинків, офісів, виробничих приміщень.