Усі «за» та «проти» нестандартного використання інноваційного вентиляційного обладнання PRANA.

Рекуператори PRANA належать до технологічного та надсучасного вентиляційного обладнання, призначеного для створення і підтримки здорового мікроклімату в приміщеннях різного розміру та призначення. Завдяки функціональності та сучасному дизайну, вони користуються великою популярністю як на об’єктах побутового призначення: квартирах, особняках, офісах, навчальних класах і дитячих садочках, так і в комерційних й промислових приміщеннях з різним плануванням та потребами. Саме тому, у процесі проектування системи вентиляції, часто виникає питання «У якій зоні приміщення краще встановлювати рекуператор?».

Відповідь на це питання однозначна – кваліфіковані спеціалісти компанії одностайно рекомендують встановлювати пристрій у верхній частині приміщення. Проте, у практиці, часто трапляються об’єкти, на яких верхній монтаж неможливий з ряду технічних або інших причин.

До прикладу, будинки з панорамними вікнами, або ж, приміщення з необхідністю великого повітрообміну та специфічним проектуванням: заклади освіти, великі спортивні зали, виробничі приміщення тощо. Це не дозволяє застосувати певну кількість приладів у верхній зоні.

То ж, який вихід з цієї непростої ситуації?

Перш за все, слід наголосити, що встановлення вентиляційних систем у нижній зоні можливе, хоча й має ряд характерних переваг та труднощів.

Переваги:
  • подача повітря безпосередньо до робочої зони;
  • ефективна схема повітророзподілу;
  • можливість встановлення більшої кількості систем у одному приміщенні.
Труднощі:
  • забезпечення стабільної нормованої швидкості руху припливного повітря;
  • забезпечення оптимальної температури припливного повітря;
  • збільшення відчуття рівня шуму від пристрою завдяки меншій відстані до користувачів.

Крім того, розміщуючи прилади схожого типу у нижній зоні, клієнт повинен бути готовий до частково некомфортного використання приладу у порівнянні з розташуванням вентиляційних систем у верхній зоні, а саме:

  • зниження ККД та зниження температури припливного повітря;
  • підвищення рухомості повітря у робочій зоні;
  • підвищений рівень шуму.

Комфортне використання встановлених знизу систем можливе завдяки збільшенню кількості пристроїв, що забезпечуватимуть необхідний повітрообмін. Проте, слід пам’ятати, що забезпечення останнього буде досягнуто при менших режимах роботи приладу, і, відповідно, вищим ККД та нижчим рівнем шуму.

Обрати необхідне обладнання та організувати систему вентиляції, яка задовольнить усі ваші потреби вам допоможуть кваліфіковані спеціалісти компанії PRANA. Для отримання індивідуальної консультації звертайтеся, будь ласка, за контактами, вказаними на нашому сайті.