Певно, всі, хто шукав в просторі Інтернет інформацію щодо вентиляції, зустрічали приклади саморобного вентобладнання. Такі “експерти” ─ здебільшого засідники будівельних форумів та Youtube-блогери, пропагують аудиторії ідею самостійного створення та монтажу вентиляції.

Чому вентиляція “своїми руками” ─ не кращій варіант?

Некоректна робота обладнання

Заводське обладнання, розроблене та створене на сучасному виробництві командою професіоналів (інженерів-вентиляційників, електротехніків, сервісних інженерів, конструкторів) відповідає технічним міжнародним вимогам та має відповідні сертифікати якості. Запуск на ринок нового продукту включає довгий ланцюг процесів:

  • розробка технічної документації;
  • розробка прототипу;
  • тестування прототипу, лабораторні та технологічні випробування;
  • внесення правок у прототип;
  • сертифікація.

Численні випробування вентиляційного обладнання до запуску в продаж гарантує коректну роботу системи вентиляції. Всі матеріали, використані в процесі виготовлення вентиляційного обладнання, повинні бути сертифікованими та безпечними для споживача. До того, ж виробник завжди несе гарантійні зобов’язання. Це означає безкоштовне професійне сервісне обслуговування рекуператора виробником.

Незбалансовані повітряні потоки

Організація вентиляції починається з проекту. Інженер-проектант вентиляційних систем робить розрахунок необхідного повітрообміну приміщень згідно наданого плану. Якщо мова йде про централізовану вентиляцію, проектант розраховує необхідну кількість супутнього обладнання (повітроводи, анемостати, перехідники та ін.) та планує їх розташування. Спеціаліст дає проектні рекомендації з оглядом на особливості приміщень, до яких можуть відноситись:

  • наявність у будівлі газового або пічного опалення;
  • наявність каміну;
  • наявність витяжки в кухні та санвузлі;
  • наявність підвальних або напівпідвальних приміщень;
  • гідроізоляція будинку.

Всі рекуператори PRANA мають перевагу припливу над витяжкою (на 8%). Це створює додатковий тиск на наявні в будівлі вентканали та попереджає явище зворотної тяги, небезпечне для здоров’я та життя людей. У випадку використання саморобної вентиляції, завжди існує ризик порушення безпечного повітрообміну та “розрідження” повітря через брак припливного повітря. Це загрожує споживачу некоректною роботою витяжки на кухні та санвузлі, розповсюдження неприємних запахів з вентканалів до житлових зон.

Низька енергоефективність

Один з ризиків не професійної вентиляції оселі ─ суттєві тепловтрати в період опалення. Якщо забезпечити приплив свіжого повітря до кімнати не становить труднощів, гарантувати збереження комфортної температури в кімнаті ─ завдання  на порядок важче. Найголовніша проблема саморобної вентиляції в тому, що дорогоцінне тепло викидається на вулицю, а приміщення вихолоджується. В рекуператорах PRANA для збереження тепла (в період опалення) та прохолоди (в період кондиціонування) використовується високоефективний теплообмінник з міді. Цей матеріал здавна відомий своїми природними антисептичними властивостями та має високу теплопровідність. В теплообміннику відбувається міжканальна передача тепла від викидного повітря припливному. Це забезпечує приплив свіжого вже підігрітого повітря до оселі та зменшує енерговитрати (електрика, природний газ, твердопаливо та ін.).