Попри те, що повітря невидиме для людського ока, важко переоцінити його роль в житті кожної людини. У закритих приміщеннях низький вміст кисню або наявність шкідливих домішок в повітрі можуть призвести до зниження працездатності та негативно впливають на самопочуття і здоров’я людини. Головний біль, задуха, млявість, відчуття постійної втоми… Ось лише кілька симптомів, які часто спостерігаються у людей, які часто дихають неякісним повітрям.

Які фактори знижують якість повітря?

Однією з основних причин погіршення якості повітря у житлових будинках та офісах останнім часом є масова герметизація. У прагненні зекономити енергоресурси, ми масово встановлюємо пластикові двері та вікна утеплюємо фасад і стелю. Завдяки цьому, власник житла може суттєво заощадити на опаленні. Проте, існує і зворотний бік медалі. У герметичних приміщеннях з часом з’являються нові проблеми, які негативно впливають на комфорт та безпеку мешканців. Найпоширенішими серед них є:

  • підвищення рівня вологості;
  • зниження показника необхідного повітрообміну;
  • переміщення точки роси у простір між стіною та утеплювачем (і як наслідок – поява грибка і плісняви).

Саме тому, фахівці вентиляційного ринку наполегливо рекомендують здійснювати утеплення фасаду разом з встановленням якісної системи вентиляції. Такий підхід дає змогу компенсувати надмірну вологість у приміщенні та збалансувати його мікроклімат.

Чому це важливо?

В приміщеннях з поганою вентиляцією знижується рівень кисню, з`являються шкідливі домішки в повітрі, підвищується рівень вологості. А це негативно впливає на здоров’я, самопочуття людей, знижує працездатність та увагу.

Також великою проблемою недостатньо вентильованих кімнат є зростання рівня вуглекислого газу, концентрація якого повітрі, що ми видихаємо, зростає у 15 разів. Якщо в герметичному приміщенні знаходиться одночасно багато людей, його вміст швидко стає критичним і небезпечним для здоров`я. Підвищений вміст СО2 призводить до відчуття втоми, задухи, головного болю, неможливості сконцентруватися.

Крім того, в офісах з великою кількістю оргтехніки з’являються позитивно заряджені іони, що також негативно впливає на самопочуття. Особливо небезпечними є домішки формальдегіду, смол, тютюнового диму, пилу і мікрочастинок.

Враховуючи усі ці фактори, забезпечення приміщення якісним повітрям є першочерговим питанням для безпеки та комфорту відвідувачів.

Сьогодні одним з кращих рішень на ринку вентиляції є рекуператори PRANA. Вони ефективно видаляють відпрацьоване вологе повітря, заповнюючи приміщення свіжим приточним. ККД інноваційних приладів сягає 98%, що гарантує збереження тепла в оселі в період опалення та прохолодного повітря в літній період.

Чому на стінах з’являються пліснява та грибок?

Погана вентиляція провокує збільшення рівня вологості. Це збільшує ймовірність появи плісняви та грибка, які є небезпечними для здоров’я людини, а також негативно впливають на зовнішній вигляд ремонту, меблів, дерев’яних та металевих елементів декору.

Також, частими супутниками неприємних явищ є конденсат на вікнах чи стінах, стійкий неприємний запах, важке повітря в приміщенні. Поширеними симптомами, які можуть свідчити про наявність проблеми є: погіршення загального самопочуття; часті захворювання органів дихання; загострення симптомів астми, алергії тощо.

Оптимальною для людини вважається вологість на рівні 40-60%. Встановлення рекуператора нормалізує мікроклімат в приміщенні, усуває надлишкову вологість, створює постійний рух повітря. Це усуває передумови появи сирості, плісняви, надмірної вологості та грибка.

Саме тому, рекуператори рекомендується встановлювати у приміщеннях з пластиковими вікнами, утепленими фасадами для створення збалансованого та здорового мікроклімату.

Оптимальне рішення для збалансованого мікроклімату

Системи вентиляції PRANA надзвичайно проста в монтажі та експлуатації. Після встановлення рекуператора, ви зможете віддалено керувати мікрокліматом за зручного мобільного додатку.

В моделях PRANA Eco Life присутні датчики забруднення та параметрів повітря, такі як CO2eq, TVOC, вологості, атмосферного тиску, температури повітря ззовні та в приміщенні (до/після рекуперації). Це дозволяє використовувати систему в режимах AUTO та AUTO+. Система самостійно, проаналізувавши показники датчиків, змінює режим роботи і забезпечує оптимальні показники якості та складу повітря.

Якщо у вас залишилися запитання, наша команда завжди готова надати необхідну інформацію, а також допомогти з підбором обладнання та монтажем.

Для цього варто звернутися за телефонами, вказаними на нашому сайті.