Для того, щоб насолоджуватися свіжим повітрям у вітальні, спальні чи дитячій, недостатньо просто відкрити вікно. Природна вентиляція здатна забезпечити повітрообмін, але при цьому не гарантує чистоту повітря чи підтримання оптимального рівня вологості. Й тим паче — комфортної температури. В зимові місяці, коли активно вмикається опалення, природне провітрювання є основним джерелом втрати тепла. Правильно спроектована вентиляція в кімнаті – це ключовий аспект для забезпечення здорового та комфортного мікроклімату вдома. Підібрана під ваші потреби та особливості кімнати система забезпечує постійний потік свіжого та видалення відпрацьованого повітря, видалення шкідливих речовин та надлишкової вологи, а також підтримує оптимальну температуру та вологість в приміщенні. Фахівці PRANA розкажуть, як організувати систему вентиляції в кімнаті та що про це варто знати.

Важливість вентиляції в кімнаті

Вентиляція вдома допомагає почуватися комфортно та насолоджуватися свіжим повітрям, незалежно від часу доби та пори року. Декілька причин встановити вентиляцію у квартирі:

  1. Турбота про здоров’я. Постійний доступ до свіжого повітря та видалення відпрацьованого допомагає запобігти накопиченню шкідливих речовин у приміщенні. Зокрема, вуглекислого газу, випарів від меблів та хімічних засобів. Висока концентрація таких речовин в повітрі подразнює дихальні шляхи, може ставати причиною захворювань горла, алергічних реакцій. Погана якість повітря особливо небезпечна для дітей, людей, які страждають на алергію, а також тих, хто хворіє на астму. Монтаж системи вентиляції в кожній з кімнат допомагає уникнути негативних наслідків для організму.
  2. Ваш комфорт. Правильна спроектована вентиляція з рекуперацією тепла сприяє підтриманню оптимальної температури та мікроклімату, що забезпечує комфортне середовище для проживання та роботи.
  3. Зменшення рівня вологості. Ефективна припливно-витяжна вентиляція допомагає видаляти зайву вологу з кімнати, що запобігає утворенню плісняви, грибка.
  4. Енергоефективність. Система вентиляції з рекуперацією тепла (рекуператори повітря) — це гарантія підтримання комфортної температури, незалежно від погоди за вікном. Встановлення такої системи забезпечує також заощадження на опаленні — тепер не втрачатиметься стільки тепла, як при природному провітрюванні.

Чи можна встановити вентиляцію лише в одній кімнаті, наприклад спальні чи дитячій? Однозначно, так. Особливості установки рекуператорів повітря дозволяють зробити монтаж в кожній кімнаті легко та швидко, без суттєвого втручання в ремонт.

Вентиляція для житлових кімнат: як працює рекуперація тепла?

Припливна вентиляція забезпечує лише доступ свіжого повітря. Витяжна — відвід відпрацьованого. Для максимально ефективного повітрообміну розроблені припливно-витяжні системи вентиляції з рекуперацією тепла. Це обладнання, яке поєднує переваги обох видів.

Рекуперація тепла — це процес, за якого тепло, що виділяється в приміщенні, зберігається та використовується для попереднього нагрівання свіжого вентиляційного повітря, що надходить ззовні. Рекуперація тепла в системі вентиляції для житлових кімнат відбувається на основі мідного теплообмінника, який знаходиться в пристрої вентиляції.

Розглянемо принцип роботи рекуператора тепла більш детально:

  • Вивід відпрацьованого повітря. Теплова енергія, яке міститься у вихідному повітрі з кімнати (наприклад, від кухні, спальні чи інших житлових приміщень), що проходить через мідний теплообмінник, передається припливному, свіжому повітрі.
  • Попереднє нагрівання свіжого повітря. Свіже зовнішнє повітря, яке потрапляє в систему вентиляції, проходить через теплообмінник, де воно нагрівається теплом, яке виділяє витяжний потік.
  • Подача нагрітого повітря в приміщення. Після попереднього нагрівання свіже повітря подається у приміщення, забезпечуючи комфортну температуру без зайвих втрат енергії. Важливо: змішування витяжних та припливних повітряних мас не відбувається, оскільки вони рухаються окремими каналами теплообмінника.

Таким чином, рекуперація тепла дозволяє забезпечити ефективне використання енергії та збереження тепла, яке інакше б втрачалося при провітрюванні приміщення. Це сприяє зменшенню витрат на опалення та забезпечує комфортне середовище для мешканців. квартири.

Основні аспекти проектування та експлуатації вентиляційної системи

Для того, щоб забезпечити ефективну вентиляцію житлових приміщень, необхідно здійснити:

  1. Розрахунок необхідного повітрообміну. Для цього враховують площу кімнати, кількість людей, які в ній перебуватимуть, а також характеристики приміщення (наприклад, кухня, ванна кімната) для визначення обсягу потрібного повітря.
  2. Вибір системи вентиляції. Варто враховувати різні фактори, такі як вартість, ефективність, технічні можливості будівлі тощо.
  3. Регулярне обслуговування. Важливо систематично перевіряти та очищувати вентиляційні канали, фільтри та вентилятори, щоб забезпечити надійну та ефективну роботу системи.
  4. Моніторинг якості повітря. Використання датчиків для вимірювання рівня вологості, температури та концентрації шкідливих речовин у повітрі може допомогти вчасно виявляти проблеми та вживати необхідних заходів.

Подбайте про якісний повітрообмін в кімнатах з рекуператором PRANA

Рекуператор PRANA — це оптимальне рішення для вентиляції в приватному будинку, квартирі або окремій кімнаті. Пристрій встановлюється без суттєвого втручання ремонт: це означає, що зробити вентиляцію можна навіть тоді, коли фінішні ремонтні роботи завершені. В спальні, дитячій, вітальній, ванній — рекуператор Prana допоможе не тільки здійснити витяжку повітря та видалити неприємні запахи. А й забезпечити вас чистим, свіжим та теплим повітрям в приміщеннях. Використання рекуператора «Прана» допомагає знизити витрати на опалення, заощадити до 98% тепла.

Якщо ви бажаєте замовити індивідуальний проект вентиляції для кімнат, зателефонуйте нам просто зараз. Проконсультуємо та допоможемо вибрати оптимальне рішення. Телефони для консультації:

+38 067 153-99-31
+38 063 991-71-77
+38 050 423-19-26