Останнім часом, вентиляційні системи з рекуперацією тепла здобувають багато нових прихильників з різних куточків світу. Простота встановлення та експлуатації, висока ефективність і екологічність сприяли тому, що такі пристрої фактично стали товаром масового вжитку.

Рекуператори PRANA, спроєктований на основі мідного теплообмінника, вже давно завоювали прихильність аудиторії та користуються великою популярністю у понад 42 країнах. Адже, філософія виготовлення інноваційної української вентсистеми завжди базувалась на максимальному комфорті та турботі про здоров’я споживача.

Поряд з тим, сьогодні на ринку вентиляційного обладнання представлений широкий асортимент теплообмінників різноманітних видів, типів, форм, виготовлених з різних матеріалів: целюлозні, алюмінієві, керамічні, мідні. То ж, чому саме мідь?

Відповісти на поширене запитання клієнтів, ми спробуємо у цій статті.

Мідний теплообмінник, встановлений в рекуператорі PRANA, забезпечує високий ККД рекуперації серед аналогів, зберігаючи до 96% тепла та прохолоди в приміщенні. Це зумовлено високим коефіцієнтом теплопровідності міді серед інших матеріалів, конструкцією теплообмінника, площею теплообміну тощо. До прикладу, коефіцієнт теплопровідності міді складає 401 (Вт/м*К), алюмінію – 200-236 (Вт/м*К).

Такий прилад забезпечує ефективну роботу, необхідний повітрообмін, створює та підтримує здоровий мікроклімат приміщень різного типу і призначення.

Разом з високим коефіцієнтом теплопровідності мідь має ще додаткові переваги – природні антисептичні властивості та зберігання природнього складу повітря. Доведено, що мідь здавна славилась своїми антибактеріальними властивостями, адже на мідній поверхні знижується ризик розмноження бактерій та вірусів. Недарма цей матеріал використовували і в медичних цілях, де була небезпека поширення інфекційних хвороб.

Додатковим плюсом мідного теплообмінника є високий ККД рекуперації як тепла так і холоду(при роботі кондиціонування у приміщенні)

Вплив міді на людський організм

«Чи не шкідливий мідний теплообмінник рекуператора для здоров’я людини?» – найпоширеніше запитання серед клієнтів компанії PRANA.

Саме тому, хочемо детально пояснити, як мідь впливає на організм людини і в чому її користь.

При роботі мідного рекуператора ніякої небезпеки для людини немає. В ході експлуатації він не піддається руйнуванню (його частки не переміщаються в потоці припливного повітря).

Мідь, по-латинськи, сuprum – один з перших металів, який людина змогла освоїти і застосувати у своєму побуті. Про це свідчать стародавні знахідки мідного посуду, зброї, прикрас. Пізніше люди усвідомили бактерицидні властивості металу і застосування міді стало носити санітарний характер. З металу виготовляли ложки, дверні ручки, водопровідні труби.

Мідь проти коронавірусу

Останні дослідження вчених в університеті Саутгемптона (Великобританія) виявили згубний вплив поверхонь з міді та мідних сплавів на життєздатність коронавірусу людини (HuCoV-229). Цей вірус відповідає за гострі респіраторні симптоми (SARS, MERS).

Як показав експеримент, мідь має сильну інактивуючу дію, яка вбиває вірус протягом декількох хвилин. В той час, як на інших поверхнях збудник хвороб зберігає життєздатність до 5 днів. Вивільнення іонів міді бере активну участь в інактивації вірусу HuCoV-229 (руйнує геном вірусу та вірусну оболонку).

У майбутньому, такі біоцидні поверхні покликані протистояти епідеміям, зменшуючи вірогідність розповсюдження вірусу через дотик. Їх планують використовувати у громадських місцях (навчальних закладах, офісах, адміністративних будівлях, громадському транспорті).

Система вентиляції на основі мідного теплообмінника рекомендована до застосування у приміщеннях з маленькими дітьми та літніми людьми. Рекуператор PRANA забезпечує ефективну та безпечну вентиляцію приміщень, простий в управлінні і не вимагає додаткових витрат.