Останнім часом рекуператори PRANA часто використовують для організації ефективної вентиляції басейнів, СПА, саун та інших приміщень з підвищеним рівнем вологості.

Вентиляція та система кондиціонування є одним з центральних елементів будь-якого приміщення з басейном: від спортивного комплексу до невеликого приватного басейну. І саме від правильної організації цих складових залежить довговічність, надійність та максимальна можливість використання басейну.

Якісна вентиляція таких приміщень дозволяє забезпечувати важливі для правильного функціонування параметри:
  • комфортну температуру;
  • потрібну вологість;
  • швидкість руху повітряних потоків;
  • якісний склад повітря.
Температура води та повітря

Головний параметр, що відповідає за комфортне самопочуття в басейні, це – температура води. І, залежно від ситуації, ми дуже вимогливі до нього. Згідно норм, у басейнах має підтримуватися певна температура води:

  • стандартні та великі плавальні басейни – 22°С;
  • навчальні басейни – 23-26°С;
  • басейни медичного призначення – 26-28 °С;
  • індивідуальні басейни – 24-28 °С;
  • басейни для дітей – 28-30°С.

Температура повітря в басейні повинна бути на 1-2°С вище температури води. Пояснюється це тим, що при випаровуванні вологи з поверхні шкіри людини відбувається додаткове відведення тепла і виникає відчуття холоду, як за дуже низької температури повітря в приміщенні. За такої різниці температур людям, що плавають у басейні, комфортно, а випаровування вологи мінімальне.

Відносна вологість

Рекомендована відносна вологість внутрішнього повітря басейну – 50-70%

Занадто низька вологість повітря в приміщенні (особливо в зимовий час, коли зовнішнє повітря містить дуже мало водяної пари), веде до висихання слизових оболонок і збільшує можливість застудних захворювань. Висока вологість повітря знижує випаровування через шкіру та обмежує регулюючі можливості організму щодо підтримки температури тіла на постійному рівні (відчуття задухи).

Швидкість руху повітря

Швидкість руху повітря у робочій зоні критих басейнів має перевищувати 0,3 м/с.

Кратність повітрообміну

Кратність повітрообміну у басейні складає 4-8 крат, або за рекомендованим індивідуальним розрахунком.

Особливості системи вентиляції у приміщеннях з підвищеною вологістю

Басейн використовується періодично, проте, в неробочі години вологість та тепло залишаються. На жаль, дуже рідко власники басейну користуються спеціальним покриттям для поверхні води, що може значно знизити кількість вологих випарів.

Хоча, в порожньому басейні вологи утворюється на 25-35% менше, навантаження на обладнання вентиляції та кондиціювання все одно зберігається. Зменшувати температуру вночі у таких приміщеннях не рекомендується, адже, це збільшує випаровування з поверхні басейну. Тому, у басейні ніколи не можна відключати кліматичне обладнання.

Крім того, згідно санітарно-гігієнічних вимог, у воду додаються хімікати з метою нейтралізації органічних речовин та мікроорганізмів, що залишаються від плавців. Ці хімікати можуть викликати забруднення повітря, а воно, у свою чергу, може сприяти появі подразнень на шкірі у плавців.

Крім того, ефективна вентиляційна система допомагає вирішити ряд інших важливих питань: організувати правильну подачу повітря за допомогою повітроводів, забезпечити оптимальний розподіл тиску та осушування повітря до необхідного рівня.

Одним з найкращих рішень для організації якісної та сучасної вентиляції приміщень з басейном є встановлення рекуператорів PRANA. Кваліфіковані співробітники нашої компанії складуть індивідуальний проект для вашого об’єкту, враховуючи усі ваші побажання, особливості планування приміщення та розмір басейну.

За детальнішою інформацією звертайтеся, будь ласка, за контактами, вказаними на сайті.