В сучасному будівництві постійно з’являються нові прогресивні технології та напрямки. Останнім часом великим попитом серед споживачів користуються енергозберігаючі модульні будинки. Про особливості організації системи вентиляції у таких помешканнях розповімо вам у цій статті.

Серед беззаперечних плюсів такої оселі: цікавий та сучасний зовнішній вигляд, зручність, мобільність. В модульних будинках продумані найменші дрібниці: новітні технології, якісний утеплювач, сучасні вікна, збільшена товщина покрівлі — все зроблено для того, щоб тепловтрати будівлі були мінімальними. Це має вирішальне значення для економії та енергозбереження.

Останнім часом набирає обертів тенденція до так званого пасивного будівництва — це будинки, які використовують на 80% менше енергії на обігрів чи охолодження, ніж звичайні. Пасивні будинки — практично мрія кожної людини, що не горить бажанням платити за опалення зайві гроші.

Проте, при придбанні такої оселі виникає низка запитань. Як вентилювати практично 100% герметичний будинок? Відкрите вікно? Якщо постійно тримати вікна відкритими, ви будете опалювати вулицю? Навіщо ж тоді ви встановлювали герметичні вікна і взагалі будували теплий будинок? Кондиціонер? Але кондиціонер ніяк не пов’язаний з зовнішнім повітрям, в ньому відсутній повітрозабір ззовні, він просто охолоджує або нагріває наявне у кімнаті повітря.

Так як же жити в абсолютно герметичному будинку? Яким чином зв’язати між собою максимальну енергоефективність, мінімальні тепловтрати, економію на опаленні, повний повітрообмін раз в 1-2 години й чисте свіже повітря в сучасному модульному будинку?

Одне з кращих рішень для сучасного будинку модульного типу — установка системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією PRANA.

Prana ідеально підходить для модульних будинків, адже забезпечує мінімальне споживання енергії, використання тепла повітря, що видаляється, для нагріву вхідного до близької до внутрішньої температури, високий ККД (до 96%) мідного теплообмінника, управління з допомогою пульта дистанційного керування або смартфону через Wi-Fi або Bluetooth, датчики температур, вологості, CO2eq, TVOC тощо.

Використане, насичене вологою, запахами та іншими домішками повітря відводиться та потрапляє в теплообмінник рекуператора. Одночасно ззовні в теплообмінник подається свіже повітря. Потоки повністю розділені між собою і внаслідок проти точного обміну в рекуператорі відбувається передача тепла від вихідного повітря свіжому зовнішньому повітрю.

Особливості встановлення та використання PRANA у модульних будинках

Модульні будинки, найчастіше, складаються з каркасу, а зовнішні стіни –  з утеплювача та обшивки фасаду металевим сайдингом або фальшбрусом.

Це зумовлює невелику товщин  у стін, а саме від 200 до 300 мм. При встановленні побутових систем у будинках такого типу рекомендовано проведення додаткових робіт у вигляді ізоляції або декорування корпусу рекуператора.

Мінімальна довжина робочого модуля побутових рекуператорів PRANA залежить від моделі та складає:

  • PRANA-150 – 450 мм;
  • PRANA-200G – 440 мм;
  • PRANA-200C – 490 мм.

Тому, основною особливістю встановлення таких систем в модульних будинках є виступ частини робочого модуля системи в приміщення або назовні.

При виступі корпусу системи назовні більше ніж на 5 см(не враховуючи довжини задньої кришки) у холодний період року можливі наступні відхилення при використанні системи, а саме:

  • обмерзання частини теплообмінника. При увімкнених функціях «Міні-нагріву» та «Зимового режиму»така ймовірність знижується, але продовжує існувати, оскільки, корпус, що виступатиме, контактує з холодним зовнішнім повітрям;
  • зниження ККД. При охолодженні теплообмінника спостерігається зниження температури припливного повітря.

У випадку виступу корпусу до 5 см, його можна не утепляти, адже, назовні виступатиме лише витяжний вентилятор, а сам теплообмінник знаходитиметься в стіні.

При виступі корпусу більше ніж 5 см, для уникнення обмерзання теплообмінника можна застосувати наступні рішення:

  • додаткова теплоізоляція корпусу у випадку виступу назовні;
  • декорування приладу при виступі в середину приміщення.

Утеплення виступу корпусу ззовні проводиться за допомогою утеплювача для труб з пінополістиролу або ж іншого типу та матеріалу ізоляції.

Враховуючи усі особливості каркасних модульних будинків, можемо зробити висновки, що встановлення побутових рекуператорів у них можливе і навіть, необхідне.Таке рішення допоможе мінімізувати фінансові витрати та час на виконання будівельних робіт. А також, суттєво економити на опаленні у порівнянні із природною вентиляцією через нещільності у дверях чи вікнах або ж провітрюванні через відкрите вікно.

Встановлення рекуператорів дає змогу ефективно вентилювати житлові приміщення. А для видалення повітря з так званих, «брудних зон» – до прикладу, ванни або гардеробу, рекомендується використовувати окремі системи витяжної вентиляції – витяжні вентилятори. При потребі також можливе використання централізованих систем PRANA, зокрема PRANA-250 з розведенням повітропроводів. У такому випадку, можливе видалення повітря з таких приміщень, а приплив – у зони відпочинку (спальню, вітальню тощо).

Модельний ряд PRANA та варіанти виконання монтажу надають користувачам 100% можливість встановлення таких систем у модульних будинках та сприяють розв’язання важливих проблем, пов’язаних з вентиляцією.