Сучасний ринок HVAC технологій робить ставку на використання рекуператорів повітря для вентиляції приміщень. Такі системи комплексно формують повітрообмін та мікроклімат, постачаючи свіже повітря до оселі, офісу, школи чи іншого об’єкту. Припливно-витяжні системи вентиляції можуть бути різними за принципом дії: забезпечувати одночасний або поперемінний приплив та витяжку; мати різний тип та матеріал теплообмінника.

Серед основних матеріалів, з яких виробляють теплообмінники рекуператорів, виділяють мідь, алюміній, целюлозу та кераміку. Матеріали різні, проте спрямовані на досягнення високого енергозбереження.

Кераміка

Кераміка використовується для виготовлення акумуляторів тепла у компактних системах вентиляції реверсивного типу. Реверсивні провітрювачі працюють на приплив та витяжку поперемінно: 30 секунд на притік, наступний цикл: 30 секунд витяжки. Керамічний акумулятор отримує тепло викидного повітря, щоб передати його припливному повітрю. Кераміка за своїми властивостями довго тримає тепло, що дозволяє вентсистеми зберігати тепло за такої тривалості циклу припливу та витяжки. Проте, ця перевага обертається недоліком при рекуперації прохолодного повітря в період опалення, тому що кераміка довго остигає. Ще одним недоліком реверсивних провітрювачів є необхідність встановлення вентсистем попарно а одному приміщенні (одна має працювати на приплив, інша на витяжку) для збереження балансу повітряних потоків та попередження зворотної тяги.

Целюлоза

Як не дивно, целюлоза теж використовується для виготовлення теплообмінників вентиляційних систем. Попри незначну вагу такого теплообмінника, існує ряд недоліків целюлозних теплообмінників. По-перше, целюлозні теплообмінника мають низьку зносостійкість, а отже – маленький термін придатності. По-друге, целюлозні теплообмінник не радять використовувати у приміщеннях, де можуть бути неприємні запахи – целюлоза миттєво вбирає запах.

Алюміній

Алюміній ー легкий метал, який піддається очищенню, здавалось би ー які можуть бути заперечення подібних теплообмінників? Попри малу вагу, непогану теплопровідність та стійкість до вологи, алюмінієвий теплообмінник вентиляційного приладу може нести потенційну небезпеку. Справа у тому, що часточки алюмінію, потрапляючи до організму людини, здатні викликати негативні наслідки: захворювання органів дихання, зниження імунітету.

Мідь

Рекуператори PRANA на основі мідного теплообмінника завоювали прихильність аудиторії та популярні на ринку вентобладнання. Чому? Мідь поєднує у собі дві важливі опції теплообмінника: природну антисептику та високу теплопередачу. Припливне повітря залишається безпечним, а всередині системи не виникає бактеріологічних, вірусних, грибкових забруднень завдяки властивостям мідної поверхні. Мідь перевершує алюміній у теплопровідності у 2 рази: це означає високе енергозбереження при одночасному різноспрямованому русі повітря. Додатковим плюсом мідного рекуператора є здатність зберігати як тепло, так і прохолоду в приміщенні (в період кондиціонування).