18 березня в онлайн-журналі New England Journal of Medicine було опубліковано дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (Гамільтон, США) щодо впливу різних матеріалів на час життя коронавірусу.
Актуальний коронавірус схожий на вже відомий вченим коронавірус (SARS-CoV-1) та має схожу назву: SARS-CoV-2, проте кожен вид має свої відмінності. Джерелом походження вірусу називають місто Ухань (Китай). Станом на 18 березня 2020 у світі налічується 207 860 випадків зараження. В багатьох країнах світу зареєстровано спалахи розповсюдження коронавірусу, органи влади запроваджують режим суворого карантину та навіть надзвичайний стан.
Дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань показали, що відмінності штамів коронавірусу стосуються часу активності вірусу в повітрі та на поверхнях. Вчені помістили зразки вірусу на різні поверхні за температури 21-23С та вологості 40% на 7 днів.
За результатами, найменший час вірус живе у вигляді аерозолю в повітрі – до 3 годин. Найдовше – на пластику та сталі (48-80 годин). Для картону цей час триває 24 години. Найбільш оптимістичні результати показала мідь: до 4 годин для SARS-CoV-2 та до 8 годин для SARS-CoV-1.
27 лютого 2020 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сформулювала основні рекомендації гігієни робочого місця на час пандемії коронавірусу:
-
регулярна обробка поверхонь (телефонів, клавіатур та ін.) дезинфікуючими засобами;
-
забезпечення робочого простору санітайзерами для рук;
-
регулярне миття рук з милом (доступ до мила та води);
-
доступ до медичних масок для осіб з ознаками ГРВІ;
-
обмеження виходу на робоче місце для людей з температурою 37,3 С та більше);
-
обмеження подорожей;
-
моніторинг температури людей, які повернулись з інших країн (протягом 14 днів);
-
розробка плану дистанційної роботи.
З огляду на дані досліджень та рекомендацій ВООЗ, AICARR (Італійської Асоціації систем кондиціонування, опалення та охолодження) сформулювала низку порад для компаній, які не мають змоги перевести роботу в дистанційний режим. Серед рекомендацій для зниження ризиків розповсюдження коронавірусу:
-
знизити рівень заповнення замкнених просторів (офісів, робочих цехів) з 7 м2 до 25 м2 на одну особу;
-
регулярно провітрювати робочі приміщення;
-
використовувати контрольовані механічні системи вентиляції;
-
рекомендується тримати системи вентиляції увімкненими 24/7 на номінальній або максимально прийнятній швидкості – щоб максимально ефективно видаляти частинки, зважені в повітрі та зменшити їх осідання на поверхнях;
-
за потреби – організувати спеціальні санітарні втручання.
Що робить системи вентиляції PRANA безпечними?
-
Рекуператори PRANA 一 це децентралізовані (місцеві) системи вентиляції. Це означає, що кожне приміщення провітрюється окремо, а повітря з різних приміщень не змішується. Така вентиляція особливо актуальна в період самоізоляції, адже дозволяє знизити ризики розповсюдження респіраторних інфекцій серед різних кімнат одного будинку.
-
МІДНИЙ теплообмінник рекуператорів PRANA максимально швидко подавляє активність бактерій, грибків та вірусів. Останні дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (США) показало, що саме на мідній поверхні коронавірус живе найменше (до 4 годин).
-
Роздільне керування припливом та витяжкою, реалізоване в рекуператорах PRANA дозволяє налаштовувати комфортні або необхідні користувачу показники повітрообміну.
-
На відміну від реверсивних провітрювачів, які працюють на приплив та витяжку поперемінно, рекуператори PRANA забезпечують ОДНОЧАСНИЙ приплив та витяжку. Припливне та витяжне повітря у реверсних провітрювачах проходить теплообмінник (керамічний / алюмінієвий / пластиковий) одниковим шляхом. Саме це створює перешкоду використання таких провітрювачів у лікарнях. В разі зараження повітря, теплообмінник стає центром розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів на кожному циклі припливу та витяжки.
В рекуператорах PRANA застосовано принцип розділення припливного та витяжного повітря. Адже свіже повітря з вулиці та відпрацьоване повітря з кімнати проходять по різним каналам теплообмінника та не змішуються. Такий принцип розділення потоків максимально підтримує здорове та комфортне середовище для дихання людей
Дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань