Енергоефективний дім ー сучасний ідеал оселі

Власники будинків вдаються до численних заходів з термомодернізації будівель, щоб зменшити рахунки за електрику та теплоносії. Утеплення фасадів, встановлення ІТП, встановлення герметичних склопакетів, приєднання лоджії до житлового фонду ー найбільш розповсюджені кроки. Проте, герметичні вікна не тільки захищають приміщення від холоду з вулиці, а й створюють перешкоди на шляху природної вентиляції оселі, перетворюють кімнати на «термоси» без свіжого повітря.

Основна проблема сучасних домогосподарств ー відсутність обліку енерговитрат. Тільки уявіть, що відкривання вікон збільшує витрати будівлі на опалення як мінімум на 30%. Спекотний сезон показує значно вищі енерговтрати: провітрювання приміщень з працюючим кондиціонером створює перевитрати 70% електроенергії на додаткове кондиціонування.

Численні перевірки будинків тепловізорами демонструють, що через вікна втрачається більш як 30% тепла. Звичне провітрювання за допомогою відкривання вікон призводить охолодження кімнати та додаткових втрат теплової енергії на її повторний обігрів будинку. Тому сучасні будівельні норми радять використовувати системи вентиляції з рекуперацією тепла (рекуператори).

Як зберегти енергетичні ресурси?

Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла без енерговитрат є оптимальним рішенням сучасності. На відміну від більшості систем вентиляції, рекуператори PRANA зберігають не тільки тепло систем опалення, а й прохолоду кондиціонера. Рекуперація тепла ефективно працює у всі сезони та у всіх кліматичних зонах. Тисячі реалізованих проектів вентиляції показали успіх рекуператорів PRANA у різних куточках світу: від засушливих Іспанії, Італії, Казахстану до дощових Великобританії, Швеції, Норвегії, де встановлення припливно-витяжної вентиляції допомагає внормувати рівень вологості.

Що таке рекуператор?

Рекуператор PRANA ー це припливно-витяжна система вентиляції на основі мідного теплообмінника. Висока теплопровідність матеріалу та унікальна конструкція теплообмінника забезпечує високий ККД приладу (до 96%). Принцип енергозбереження полягає у вентиляції приміщень без необхідності відкривання вікон, дверей, балконів. Рекуператор з підігрівом свіжого повітря подає його з вулиці до приміщення без суттєвих втрат тепла, одночасно з цим відпрацьоване повітря видаляється з приміщення. Крім того, припливно-витяжна система з рекуперацією тепла, забезпечує рух зустрічних повітряних потоків працюють одночасно та не змішуються.

Рахуємо енергозбереження з рекуператором PRANA

Візьмемо за приклад 2-х кімнатну квартиру площею 46,2 кв.м. з встановленим рекуператором PRANA-200C.

Період опалення: збереження тепла

Опалення в Україні умовно буває двох видів: централізоване та індивідуальне. У першому випадку для формули важливий так званий опалювальний сезон – дні у році, коли включено опалення в будинку. Для спрощення розрахунку окупності візьмемо цей варіант. У минулому сезоні він тривав з 1 жовтня по 31 березня – 182 дня. У 2018 правила змінили, і зараз терміни залежать також від середньодобової вуличної температури. Через те, що сезон ще не закінчився, будемо використовувати минулий.

Приклад – вентиляція квартира.

Вихідні дані:
 • Площа – 46,2 м²;
 • Об’єм – 138,6 м3;
 • Норма повітрообміну – 1 крат ~ 140 м³/год;

–    Щільність повітря 1,3 кг/м³;

–    Теплоємність повітря 1005 Дж;

–    Середня вулична температура повітря в опалювальний сезон -5°C;

–    Температура повітря в приміщенні +20 оС;

–    Опалювальний період 182 дні року;

Тариф на опалення по лічильнику 1354,78 грн за 1 Гкал, без лічильника 31,52 грн/м2;

Ціна 1 квт-год: 0,9 грн (до 100 квт) 1,68 грн (від 100 квт);

Розрахунок:

Кількість енергії, необхідної для нагрівання повітря з вулиці для квартири рахуємо за формулою:

Q = c × m × (t2-t1), де

Q – кількість енергії, с – теплоємність повітря, m – маса повітря, t1 – вулична, t2 – внутрішня температура повітря.

Вважаємо необхідну масу повітря: 140 × 1,3 = 182 кг/год

Саме стільки повітря повинно буде пройти через рекуператор за одну годину.

Q = 1005 × 182 × 25 = 4572750 Дж/год.

Переводимо в Вт-год: 4572750/3600 = 1270,208 Вт-год.

За умови, що квартира опалюється від теплих підлог, енергія виробляється з електрики. Вартість виходить наступна:

 • 2,13 грн/год;
 • 51,12 грн/день;
 • 1584, грн/місяць,
 • 9303 грн/сезон (182 дні).

Також можна врахувати нічний тариф (50% від звичайного).

Економія:

Для приміщення буде потрібен рекуператор, який забезпечить повітрообмін у розмірі 140 м³/год. ККД залежить від конкретної моделі й коливається від 70 до 95%, візьмемо 80%.

Витрата за рік: 9303 × 0,7 = 6512 грн/рік.

Економія: 9303 − 6512 = 2791 грн.

Спекотний сезон: збереження електрики 

Літо ー активний час роботи кондиціонерів. Проте, варто пам’ятати, що на відміну від рекуператорів, більшість популярних побутових кондиціонерів не забезпечують приплив свіжого повітря, лише охолоджують наявне. Тому через деякий час люди змушені відкривати вікна для провітрювання. Такі заходи збільшують енерговитрати на додаткове кондиціонування до -70%.

Наприклад, кондиціонер (побутова спліт система) споживає в середньому 3 кВт-год. З розрахунку роботи установки 12 годин на день весь спекотний сезон (4 місяці), отримуємо розрахунок:

3 кВт × год × 12 год = 36 кВт (на день)

36 кВт × 30 днів = 1080 кВт (місяць)

1080 кВт × 4 міс. = 4320 кВт (сезон)

Енерговтрати при провітрюванні будинку: до 70% від 4320 кВт = 3024 кВт (втрачається)

Рекуператор PRANA допомагає суттєво зменшити ці енерговитрати!

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла зберігають до 96% енергетичних ресурсів, пов’язаних з вентиляцією приміщень. Високоефективний мідний теплообмінник рекуператора дозволяє максимально передавати тепло (або прохолоду) викидного повітря свіжому повітрю з вулиці. Повітряні потоки працюють одночасно та не змішуються. Тому до кімнати надходить повітря комфортної температури.

Працюючи у парі з кондиціонером, рекуператор не тільки створює гармонійний мікроклімат приміщень, а й суттєво заощаджує ресурси завдяки процесу рекуперації::

 • приплив свіжого повітря без відкривання вікон та нагрівання повітря в процесі рекуперації;
 • зменшення навантаження на роботу кондиціонера;
 • зменшення часу роботи кондиціонера ー суттєве зниження витрат електроенергії;
 • не потрібно витрачати кошти потужний кондиціонер.

Кожен проєкт вентиляції ー індивідуальна задача. До всіх проєктів та проєктних рекомендацій команда PRANA підходить особливо ретельно. Враховуються навіть особливості будівель (розташування меблів, матеріал стін, кількість людей у приміщенні, призначення приміщення, об’єм повітря, що проходить через теплообмінник за певний період часу). Щоб прийняти правильне рішення і зробити кращий вибір, перед придбанням рекуператора, ми радимо отримати консультацію спеціаліста з вентиляції, за контактами:

+38 (067) 153-99-31

+38 (096) 555-30-50

+38 (050) 538-82-92

+38 (099) 250-29-08

sales@prana.org.ua