На жаль, ми не можемо оцінити вміст кисню у повітрі, яким дихаємо. Але, відразу відчуємо наслідки його нестачі. Головний біль, задуха, млявість, відчуття постійної втоми… Ось лише кілька симптомів того, що ми дихаємо неякісним повітрям.

Недостатній вміст кисню або наявність шкідливих домішок негативно впливає не лише на самопочуття, а й на те, наскільки ефективною буде діяльність людини протягом дня.

Згідно статистики ВООЗ, понад 90 % населення планети дихає забрудненим повітрям. У процесі дихання, повітря потрапляє в легені, а потім за допомогою транспортування червоними кров’яними тільцями, переноситься до всіх органів, забезпечуючи їх необхідним рівнем кисню.

Якісне повітря надзвичайно важливе для здоров’я, ефективного клітинного метаболізму та отримання енергії для яскравого, активного життя. Це доводить величезна кількість наукових праць, присвячених вивченню впливу навколишнього середовища на організм людини.

До прикладу, не так давно вчені Гарвардського університету провели дослідження, в якому черговий раз підтвердили, що недостатня вентиляція може зробити людину млявою та малопродуктивною, а вміст повітря в офісі суттєво впливає на інтелект співробітників, реакції й здатність зосереджуватися.

В експерименті взяли участь 302 офісних працівники з шести країн світу , за якими вчені пильно спостерігали протягом року. Дослідження закінчилися в березні 2020 року у зв’язку з початком епідемії коронавірусу та запровадженням карантину. Стаття з результатами була опублікована у в журналі Environmental Research Letters.

Суть експерименту полягала в тому, що на робочих місцях учасників було встановлено датчики навколишнього середовища, які в режимі реального часу відстежували вміст у повітрі дрібних дисперсних частинок, рівень вуглекислого газу, температуру і відносну вологість.

Повітря у закритому приміщенні забруднене приблизно в 5-10 разів більше, ніж вуличне. У ньому часто міститься велика концентрація хімічних забруднювачів. Крім того, воно або занадто сухе, з рівнем вологості нижче 30-40%, що призводить до погіршення роботи дихальної системи людини, пересушування слизових оболонок дихальних шляхів, погіршення фільтрації повітря легенями і зниження імунітету. Або занадто вологе, що також погано впливає на організм і сприяє появі небезпечних для життя грибка та цвілі. Також, через високу вологість зменшується віддача тепла за допомогою випаровування.

Крім того, сучасні офіси наповнені електроприладами, які виробляють велику кількість позитивно заряджених іонів, що також негативно впливає на здоров’я. Особливо небезпечними є домішки формальдегіду, смол, тютюнового диму, пилу і мікрочастинок, які утворюються з синтетичних матеріалів: волокон пластику, азбесту, різноманітних будівельних матеріалів.

Результати дослідження показали, що підвищення рівня дисперсних частинок до 10 мікрограмів на кубічний метр призводило до збільшення часу проходження спеціальних тестів, які оцінюють швидкість робочої пам’яті і когнітивної діяльності мозку.

Саме тому, спеціалісти у галузі кліматичного обладнання рекомендують встановлювати в офісах механічні системи вентиляції, до прикладу, рекуператори PRANA, відзначені численними престижними світовими нагородами.

Монтаж якісної вентсистеми українського виробництва забезпечить кожному співробітнику компанії здоровий мікроклімат, комфорт та відмінне самопочуття, які сприятимуть підвищенню рівня енергії й щоденної продуктивності.